فرهنگ و هنر

بانوی پیشکسوت نگارگری تقدیر شد

مراسم بزرگداشت «زینت السادات امامی اصفهانی» شنبه 12 آذرماه در انجمن مفاخر فرهنگی هنری برگزار شد.

به گزارش ترند روز، مراسم «زینت السادات امامی اصفهانی» با حضور محمود شلاوی (رئیس کانون فرهنگی هنری افتخاری)، محمود سالاری (معاون هنری وزارتخانه) و عبدالرضا سهرابی (مدیر) برگزار شد. ). سردار هنرهای تجسمی، مهدی جمالی نژاد (معاون وزیر ملت)، محمدباقر آقامیری (خبرنگار)، جلیل جوکار (خبرنگار) و دیگر اهالی عادی فرهنگ و هنر برگزار شد.

محمود شلاوی در ابتدای این برنامه به بیان نظراتی درباره زینت السادات امامی اصفهانی پرداخت و گفت: از زمانی که مسئولیت هنری را بر عهده داشتم، زنانی را می شناختم که در این عرصه فعال بودند و به خوبی آنها را می شناختم. کار، اما در میان آنها خانم امامی شخصیت منحصر به فردی داشت.

وی ادامه داد: یکی از کارهای مهم او تابلوی «معراج» بود که حتی به یکی دو بازار بین المللی هم راه یافت و سعی کرد تا حد امکان آن را وارد کند. او اگرچه در این زمینه مهارت بالایی دارد، اما عموماً در سایه هنر پدر محترمش قرار می گیرد; یعنی بدون ذکر میرزا آقا امامی نمی توان نام ایشان را آورد. ایشان استاد آقای فرشچیان بودند و آقای فرشچیان هر جا صحبت می کردند از استاد و کار ایشان در هنر ایران یاد می کردند.

رئیس انجمن فرهنگی هنری گفت: در این دوره جدید سعی داریم از چهره های مختلف هنری و ادبی در سازمان تجلیل کنیم که به درجه ای برسد که توجه ما را جلب کند.

تمام شده است

دکمه بازگشت به بالا