اجتماعی

بالا بردن سپرده‌گذاری ارزی با تنوع در روش‌های ورود سرمایه به کشور

افزایش سرمایه گذاری خارجی از طریق تنوع بخشیدن به جریان سرمایه به داخل کشور

افزایش ورود سرمایه به کشور برای سپرده گذاری بلندمدت ارزی و سرمایه گذاری در بانک های خارجی یکی از تقویت قانون تولید دانش بنیان است.

به گزارش خبرنگاران گروه علم و فناوری خبرگزاری ترند روز; در قالب قانون جهش تولید بر اساس دانش و افشای قوانین آن به نهادهای ذیربط، مزایای ویژه ای به سرمایه گذاران و فعالان این حوزه ارائه می شود.
در این آیین نامه آمده است که وزارت امور اقتصادی و دارایی موظف است با بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، وزارت صنعت، منابع معدنی و تجارت، وزارت کشور، دبیرخانه شورای عالی تجارت آزاد همکاری کند. مناطق ويژه اقتصادي و صنعتي و سازمان برنامه و بودجه كشور ظرف مدت 2 ماه از تاريخ انتشار اين تصويب نامه دستورالعمل اجرايي مربوط به تقويت تشريفات ورود سرمايه به كشور براي سپرده‌هاي بلندمدت ارزي و بانك‌ها ابلاغ مي‌شود. سرمایه گذاری ها از جمله بانک های خارجی در زمینه استفاده از سپرده های خارجی و متقاضیان سرمایه گذاری تهیه و اطلاع رسانی خواهد شد.
بر اساس بیانیه مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت کشور برای اتباع خارجی که حداقل 100 هزار دلار سپرده دائمی در سایر کشورها دارند، باید ظرف یک ماه در ایران سرمایه گذاری کند. پول یا پولی معادل مصوبه و اعلامیه وزارت اقتصاد و دارایی. اجازه اقامت 5 ساله می دهد.

انتهای پیام/

آیا این اطلاعات مفید بود؟

بر اساس نتایج 0 قدردان بودن را انتخاب کنید 0 رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا