استان ها

بازدید شبانه دادستان قزوین از بازداشتگاه دستگیرشدگان حوادث اخیر

بازدید شبانه دادستان قزوین از بازداشتگاه دستگیرشدگان آخرین مورد

سرلشکر قزوین و دادستان انقلاب در بازدید شبانه از بازداشتگاه دستگیرشدگان اغتشاشات اخیر با برخی از این افراد گفتگو کردند.

به گزارش خبرگزاری ترند روز از قزوین به گزارش روابط عمومی دادگستری استان؛ حسین رجبی دادستان و انقلاب قزوین شبانه از بازداشتگاه دستگیرشدگان در اغتشاشات اخیر بازدید و با آن افراد گفت و گو کرد.

رجبی در حاشیه این بازدید گفت: نظارت دادستانی بر نحوه و محل نگهداری دستگیرشدگان در اغتشاشات اخیر ادامه دارد و این اطمینان را به خانواده ها بر اساس دستورالعمل رعایت حقوق متهمان، برخورد و درمان می دهیم. قوانین و مقررات مربوط به حقوق متهم».

وی افزود: بسیاری از دستگیرشدگان فاقد سوابق کیفری هستند و طبق اظهارات خود تحت تاثیر و تشویق عده ای قرار گرفته و در این اغتشاش شرکت کردند و تا چند روز دیگر وضعیت آنها مشخص خواهد شد. آزادی آنها با کسب فرصت مناسب فراهم می شود.»

این مقام قضایی استان همچنین تصریح کرد: برخی از دستگیرشدگان دارای سوابق متعدد کیفری بوده و مسئولیت مستقیم هدایت جلسات تخریب اموال عمومی و مقابله با ماموران پلیس را بر عهده دارند. بدون دلخوری و تنش و پرونده چنین فردی به سرعت تکمیل و برای صدور حکم به دادگاه ارسال می شود.

رجبی تاکید کرد: قاضی ویژه برای رسیدگی به پرونده دستگیرشدگان در دادسرای قزوین تعیین شده است و همکاران قضایی به صورت شبانه روزی مشغول کار هستند.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین خاطرنشان کرد: برخی افراد و سلبریتی ها از اقدامات اغتشاشگران حمایت کرده و با انتشار مطالب تحریک آمیز در فضای مجازی و زیر نظر آنها را به ادامه اعتراض تشویق کردند و این افراد نیز به صورت قانونی مورد قضاوت قرار خواهند گرفت.

انتهای پیام

آیا این اطلاعات مفید بود؟

بر اساس نتایج 0 قدردانی را انتخاب کنید و 0 رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا