اجتماعی

بارش در نقاط مختلف کشور/ تداوم آلودگی در ۶ شهر صنعتی

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران تهدیدات اقلیمی از بارش خفیف و پراکنده باران در برخی نقاط کشور، برف در ارتفاعات و مناطق سردسیر و تداوم آلودگی هوا در شش شهر صنعتی خبر داد.

صادق ضیائیان در گفت وگو با ترند روز وی درباره وضعیت جوی کشور گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی امروز (3 آذرماه) در برخی نقاط شمال غرب، غرب، ارتفاعات و دامنه های البرز مرکزی، شمال خوزستان، لرستان و شمال کهگیلویه و بویار. احمد، بارش باران و رگبار پراکنده پیش بینی می شود. در مناطق سردسیر و ارتفاعات بارش به صورت برف است و در شمال خوزستان رعد و برق دور از انتظار نیست.

وی افزود: بارش پراکنده باران روز پنجشنبه (3 آذر) در جنوب غرب کشور و نواحی اصفهان، شمال فارس و بوشهر ادامه خواهد داشت. بعدازظهر روز جمعه (4 آذرماه) در استان‌های بوشهر، فارس، غرب کرمان و یزد، غرب اصفهان و شرق چهارمحال، بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد بارش پراکنده و خفیف و رعد و برق و باران. در سواحل گیلان و غرب مازندران.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات اقلیمی ادامه داد: روز شنبه (5 آذرماه) بارش در این مناطق، در استان هرمزگان و تنگه هرمز ابرناکی، بارش باران و گاهی رعد و برق و در گیلان و باران ادامه دارد. مازندران. و در ارتفاعات البرز. در استان های مرکزی، زنجان و قزوین بارش باران و برف است.

وی افزود: روز یکشنبه (6 آذر) در شرق کرمان و هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان و ارتفاعات زاگرس مرکزی افزایش ابر، وزش باد و بارش پراکنده باران خواهد بود.

ضیائیان همچنین گفت: با توجه به پایداری و سکوت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت به ویژه کرج، تهران، تبریز، اراک، اصفهان و مشهد، آلودگی و کاهش کیفیت هوا ادامه خواهد داشت.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات اقلیمی همچنین با اعلام وضعیت جوی تهران در دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (چهارم آذر) نیمه ابری، غبارآلود و با حداقل دما به تدریج افزایش می یابد. بیشینه دما 6 درجه سانتیگراد و 13 درجه سانتیگراد و در روز جمعه (25 آذر) نیمه ابری همراه با مه محلی با حداقل دمای 6 درجه و حداکثر 6 درجه سانتیگراد به ویژه 14 درجه پیش بینی می شود.

ضیائیان در پایان گفت: امروز و فردا (23 و 24 آذرماه) بندرعباس با دمای 27 و 28 درجه سانتیگراد گرمترین و امروز (3 آذر) زاهدان 2- درجه سانتیگراد و فردا است. (24 آذر) شهرکرد سردترین و دمای آن 3- است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا