فرهنگ و هنر

ایران خواستار ارتقای سطح همکاری‌های رسانه‌ای کشورهای حوزه خزر شد

معاون امور مطبوعاتی وزیر امور خارجه در هفتمین همایش اطلاع رسانی کشورهای حوزه دریای خزر بر حفظ استقلال رسانه ها برای مقابله با تروریسم جهانی و رسانه ها تاکید کرد و در این باره توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش ترند روز، به نقل از معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و رهبری، هفتمین همایش اطلاع رسانی در کشورهای حوزه دریای خزر از 17 تا 19 شهریور 1401 با حضور نمایندگانی از کشورهای ساحلی برگزار شد. دریای خزر و همچنین نمایندگان سه کشور (ازبکستان، مولداوی و بلاروس) در آستاراخان روسیه برگزار شد.

فرشاد مهدی پور معاون فرهنگی و اطلاع رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در هفتمین همایش رسانه ای کشورهای حاشیه خزر بر اهمیت نقش جوانان، آرمان گرایی، حقیقت جویی، انرژی فراوان برای رسیدن به اهداف، آینده نگری، نوآوری و خلاقیت گشودگی نسبت به تغییرات تکنولوژیکی، ریسک پذیری به ویژه در حوزه کسب و کار را از جمله ویژگی های دوران جوانی دانستند که دولت باید در توسعه پایدار و متوازن، امنیت، حفاظت از محیط زیست و برقراری عدالت اجتماعی از آن استفاده کند.

مهدی پور با توجه به اهمیت روابط همسایگی از نظر جمهوری اسلامی ایران، برگزاری چنین نشستی را فرصتی بسیار ارزشمند برای افزایش و تقویت همکاری های رسانه ای در کشورهای حاشیه دریای خزر دانست و از کشورهای فاقد رسانه دعوت کرد. ایران شرکت کند. شرایط مناسب

وی همچنین با ابراز تمایل جمهوری اسلامی ایران برای برگزاری اجلاس مقدماتی این کنفرانس در سال آینده در انزلی از کشورهای همسایه برای حضور در این کنفرانس دعوت کرد تا سطح همکاری های رسانه ای در قالب حضور مشترک ارتقا یابد. کمیته مدیر رسانه

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و رهبری به حادثه تروریستی شهادت سردار سلیمانی در کشور ثالث توسط دولت جنایتکار آمریکا اشاره کرد و برگزاری چنین همایشی و استقلال رسانه ها را از ضروریات مقابله با آن دانست. آی تی. تروریسم جهانی

وی گفت: چنین حکومت جنایتکاری در تلاش است تا با تلاش رسانه ای، گناه خود را پنهان کرده و شخصیت این شهید بزرگوار را دروغین جلوه دهد.

در این کنفرانس نمایندگانی از کشورهای ساحلی دریای خزر و همچنین نمایندگان سه کشور دیگر (ازبکستان، مولداوی و بلاروس) حضور داشتند.

فرماندار آستاراخان، ایگور بابوشکین، وزیر توسعه دیجیتال، ارتباطات و اطلاعات فدراسیون روسیه، بلا چرکسووا، سخنگوی وزارت امور خارجه فدراسیون روسیه، ماریا زاخارووا نیز در این دیدار با وسایل الکترونیکی حضور داشتند.

الکسی ولاسوف، معاون روابط فرهنگی خارجی در دفتر رئیس جمهور فدراسیون روسیه، مشکلات رسانه ها و جوانان را تشریح کرد. مهمترین موضوع در سخنان مقامات روسی اخبار جعلی و دروغ و تاثیر آن بر جامعه بود.

به گزارش ترند روز، نمایندگان سایر کشورها بر اهمیت این نشست تاکید کردند و تجربه کشورهای خود را در مقابله با رسانه ها و اخبار جعلی از جمله تشویق کشورشان به استفاده از بسترهای داخلی، سامانه های اطلاعات جعلی و… ذکر کردند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا