بین الملل

اولین پیروزی علی‌نسب در قهرمانی زنان تاشکند/ دورخیز طباطبایی برای قهرمانی ایروفلوت روسی

اولین پیروزی علی‌نسب در قهرمانی زنان تاشکند  دورخیز طباطبایی برای قهرمانی ایروفلوت روسی

دو ستاره شطرنج ایران در دو تورنمنت ازبکستان و روسیه به برد‌های خود ادامه می‌دهند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، دومین دوره فستیوال بین‌المللی شطرنج قهرمانی زنان در گروه A در تاشکند ازبکستان برگزار می‌شود.اولین دور از فستیوال بین‌المللی شطرنج قهرمانی زنان با پیروزی مبینا علی‌نسب استاد بزرگ ایرانی همراه شد.

مبینا علی‌نسب گام نخست بازی‌های فکری این رقابت‌ها را با مهره‌های سیاه برابر استاد فیده بلاروس‌تبار “کسنیا زلیانتسوا” که با پرچم فیده بازی می‌کند، با صلابت برداشت و به یک برتری قاطعانه رسید.استاد بزرگ ایرانی در دیدار آینده خود برابر استاد بین‌المللی مفتونا بُبومورُدوا حریفی از کشور میزبان صف‌آرایی خواهد کرد.

دورخیز طباطبایی برای قهرمانی در ایروفلوت روسیه

سوپراستاد بزرگ محمدامین طباطبایی با کسب پیروزی در دور هشتم مسابقات آزاد ایروفلوت برابر استاد بزرگ روسی الکساندر گریسچک تا پایان دور هشتم با کسب ۶.۵ امتیاز در اندیشه رسیدن به قهرمانی است.
۱۴۲ شطرنج‌باز در این جدول از مسابقات شرکت کرده‌اند که از این تعداد ۵ شطرنج‌باز ایرانی با تایتل‌های مختلف در تورنومنت کشور روسیه حضور دارند و استاد بزرگ بردیا دانشور نیز با کسب ۵ امتیاز در جایگاه بیست و سوم جدول رده‌بندی قرار گرفته است.

تیم تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای امور خاورمیانه. با توانایی درک عمیق از تاریخ و جغرافیا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره تحولات سیاسی، اقتصادی و امنیتی در منطقه خاورمیانه ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و استراتژیک، به شما دیدی کامل از رویدادهای خاورمیانه می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا