بین الملل

اولیانوف: روسیه آماده ایجاد منطقه امن اطراف نیروگاه زاپروژیا است

نماینده دائم روسیه در آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که مسکو آماده بررسی امکان ایجاد منطقه امن در اطراف نیروگاه اتمی زاپوریژیا است و هدف آژانس بین المللی انرژی اتمی کاملاً با اهداف روسیه سازگار است. .

به گزارش ترند روز، میخائیل اولیانوف، نماینده دائم روسیه در آژانس بین المللی انرژی اتمی در حاشیه نشست اوپک پلاس در وین به خبرگزاری اسپوتنیک گفت: آماده بررسی نظر آژانس و اهداف تعیین شده هستیم. توسط آقای رافائل گروسی، رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، کاملاً با موضع تغییرناپذیر ما سازگار هستند؛ چنین تأسیسات هسته‌ای باید مانند تأسیسات هسته‌ای صلح‌آمیز در برابر حمله محافظت شوند. اینجا ما موافقیم – ایده کامل. آتش از این تاسیسات، شما نمی توانید این تاسیسات را حذف کنید.

این دیپلمات روسی افزود که لازم است “برخی جزئیات – هم جغرافیایی و هم دیگر اساسی” هماهنگ شود.

کنترل نیروگاه زاپوریژیا اندکی پس از آغاز جنگ روسیه و اوکراین به دست ارتش روسیه افتاد و درگیری پیرامون تاسیسات هسته ای، بزرگترین مرکز این کشور، نگرانی ها را برانگیخته است. اخیراً تیمی از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از آن بازدید کردند و بسیاری از اعضای آن در حال حاضر در نیروگاه Zaporizhia هستند. روسیه و اوکراین یکدیگر را مسئول این حمله می دانند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا