اجتماعی

اورهال فوری ۱۰ رام قطار مترو در انتظار منابع مالی

مدیر کل شرکت بهره برداری مترو تهران از لزوم ارتقای قطارهای رام 10 خبر داد و گفت: این قطارها به خط 5 و سایر خطوط شهری متصل می شوند که باید منبع درآمدی برای آنها فراهم شود.

عباسی نامی در گفت وگو با ترند روز. وی در خصوص نوسازی قطار مترو با بیان اینکه کاهش مسافت قطار منوط به تعمیر و نگهداری قطارها است، گفت: شرکتی که در مترو کار می کند پول بیشتری می تواند قطارهای ما را تعمیر و نگهداری کند. ، فاصله کاهش می یابد.

وی با بیان اینکه قطار باید تعمیر شود، ادامه داد: تعمیر قطار آغاز شده است. اما آهسته برو؛ زیرا تامین قطعات یدکی ضروری است و تامین قطعات یدکی نیز نیازمند تامین اعتبار است که دولت، شهرداری ها و شوراهای شهر باید منابع لازم برای انجام نوسازی را تامین کنند.

نامی با اعلام اینکه تاکنون 2 قطار مترو ارتقا یافته و آماده حرکت هستند، گفت: تامین قطعات برای ساخت قطارهای مترو الزامی است و تامین قطعات، اعتبارات و منابع الزامی است. توسط دوستان ما در شهرداری انجام شده است. تلاش می شود در این شرایط از نظر مالی اعتبار لازم را تامین کند.

مدیرکل شرکت بهره برداری مترو تهران افزود: بر اساس بررسی های فوری 10 قطار مترو نیازمند نوسازی اساسی هستند و این قطارها به خط 5 و سایر خطوط شهر متصل می شوند -مهم که باید مالی باشد.

وی در خصوص قرارداد 800 میلیاردی بانک شهر برای تامین منابع تامین مالی برای خرید تاسیسات نیز گفت: سازمان نظارت متوجه شد که در مفاد این قرارداد ایراداتی وجود دارد و باید رفع شود، این اشتباهات قانونی است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا