اجتماعی

اوج‌گیری دوباره کرونا در گلستان/ ۳ شهر گلستان در وضعیت پرخطر کرونایی قرار گرفت

ترند روز/ گلستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان از افزایش تعداد بیماران قلبی بستری در بیمارستان گلستان خبر داد.

سعید گل فیروزی در گفت وگو با ترند روز، درباره آخرین آمار بیماری های قلبی در استان گلستان گفت: در حال حاضر 178 بیمار قلبی در بیمارستان های استان گلستان بستری شده اند که 57 نفر از آنها در بخش مراقبت های ویژه و 35 نفر ناخوش هستند. و با دستگاه تنفس مصنوعی به زندگی خود ادامه دهید.

وی از افزایش بیماری عروق کرونا ویروس قلب در استان گلستان خبر داد و گفت: هر روز بر تعداد بیماری های عروق کرونا ویروس قلب در بیمارستان های استان گلستان افزوده می شود و مردم انتظار دارند سه دوز کامل واکسن کرونا، رعایت پروتکل های بهداشتی و حفظ جامعه را داشته باشند. حمایت کردن. فاصله مواظب باش

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گلستان با یادآوری اینکه متأسفانه از 5 فروردین تاکنون تعداد بیماران قلبی افزایش یافته است، یادآور شد: با توجه به افزایش فصل در ایام نوروز مردم باید بیش از گذشته پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

گل فیروزی با اشاره به اینکه بر اساس آخرین رنگ بندی وزارت بهداشت در استان گلستان تنها روستای رامیان به رنگ آبی است، گفت: همچنین شهرهای کلاله، بندرترکمن و مینودشت در این استان قرار داشتند. از نظر کرونا وضعیت خطرناکی است و گرگان، گنبدکاووس، آزادشهر، آق قلا، گمیشان، علی آبادکتول، کردکوی، مراوه تپه، بندرگز و گالیکش در تاج زرد قرار دارند.

وی با بیان اینکه مردم می توانند با رعایت نکات بهداشتی، استفاده از ماسک، پرهیز از دوچرخه سواری و عدم حضور در مکان های شلوغ و تکمیل سه نوبت واکسن از شروع اجلاس بعدی کرونا در استان گلستان جلوگیری کنند، ادامه داد: اگرچه اکنون تعداد بیماران کرونایی در گلستان نسبت به دیروز 10 نفر افزایش یافته است اما امیدواریم در پایان «تعطیلات نوروزی و کاهش فصول و سفرهای نوروزی بتوانیم به شرایط آرام سابق برگردیم.»
انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا