اجتماعی

انسداد ۱۶ محور شریانی و غیر شریانی در پی سیل/ فیروزکوه باز شد

16 انسداد محور شریانی و غیر شریانی پس از سیل/فیروزکوه باز شد

طی روزهای گذشته و امروز بارش شدید باران و جاری شدن سیل در استان‌های مختلف از جمله سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، تهران و بسیاری از استان‌های دیگر باعث ایجاد بخش زیادی از جاده‌های شریانی و غیرشریانی شد.

غلام عباس بهرامی نیا، مدیر کل بحران و ماشین آلات سازمان حمل و نقل جاده ای در گفت وگو با ترند روز، اظهار کرد: بر اساس آخرین گزارش های دریافتی در حال حاضر راه شریانی و 10 راه غیر شریانی به دلیل بارندگی شدید بسته است. در استان های مختلف مسدود شده است.
وی افزود: محور هراز در استان تهران و 6 محور شریانی دیگر در محورهای کرمان، بوشهر و سیستان و بلوچستان با 10 محور بدون شریان مسدود است و محورهای مواصلاتی در سراسر کشور در آماده باش کامل و در مناطق مختلف ساکن هستند. محورهای ذکر شده در بالا اکنون دوباره باز شده اند.
مدیرکل بحران و ماشین آلات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ادامه داد: بر اساس گزارش های ارسالی از استان های مختلف، بر اساس برآورد اولیه 350 میلیارد تومان خسارت به محورهای استان سیستان و بلوچستان و 120 خسارت وارد شده است. میلیارد تومان خسارت محورهای جنوب کرمان و بقیه استان ها در حال ارزیابی و محاسبه خسارت هستند.
بهرامی نیا با اعلام آمادگی کامل برای بازگشایی راه های مسدود شده پس از سیل اخیر خاطرنشان کرد: با توجه به بارندگی های مداوم و ناهمواری آب در جاده های فوق امکان بازگشایی مجدد وجود ندارد اما جاده ای که بارندگی متوقف شده و آب در آن وجود دارد. عقب نشینی کرد. به سرعت باز و تمیز می شود.
وی درباره آخرین وضعیت محور فیروزکوه پس از سیل امروز که در منطقه فیروزکوه رودهن رخ داد، گفت: جاده فیروزکوه به دلیل سیلاب حدود سه ساعت مسدود بود، تردد در این محور زیاد بود اما با تلاش. برای جویندگان راهداری در این محور حوالی ساعت 22 بازگشایی شد و فعلا مشکلی وجود ندارد.
به گزارش ترند روز، بر اساس آخرین گزارش منتشر شده از سوی مرکز مدیریت راه های کشور، در محور فیروزکوه، مسیر جنوب به شمال اتصال چناران به دماوند و جاده شمال به جنوب ارتباط سربندان، دماوند و گیلاوند بار ترافیکی وجود دارد. و موقعیت مشابه چالوس کرج فاصله مرزن آباد تا پل دزدبان و گچسر تا نسا است.
انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا