استان ها

انجام‌ پروژه‌های عام‌المنفعه را فدای حواشی نکنیم

ترند روز/گیلان فرماندار شهرستان خمام در آیین معارفه اولین شهردار چوکام گفت: شهردار و شورای شهر باید از حاشیه به دور باشند، زیرا هر کجا حاشیه به وجود آمده، عقب‌ماندگی را شاهد بودیم؛ نمونه آن پروژه‌هایی هستند که سالیان سال بر زمین مانده و هنوز افتتاح نشده است.

اسفندیار جوشن امروز در آیین معارفه اولین شهردار چوکام که در سالن ورزشی ۲۲ بهمن این شهر برگزار شد، ضمن تسلیت مناسبت‌های ماه صفر، اظهار کرد: خداوند توفیق دهد بیش از پیش با سیره ائمه اطهار(ع) آشنا شده و آن را سرلوحه کارهایمان قرار دهیم.

وی با اشاره به اینکه اولین شهردار چوکام جوان‌ترین شهردار استان و جزو سه شهردار جوان کشور است، افزود: اولین‌ها همیشه ماندگار هستند؛ بنابراین باید تلاش شود تا این عنوان اولین همراه با آبادانی و توسعه شهر باشد.

جوشن با تاکید بر اینکه لازمه مدیریت شهری همکاری دو طرفه مردم و مسئولان است، تصریح کرد: تکالیفی بر عهده شهروندان است و در مقابل نیز مسئولان از جمله شهردار و شورا، مسئولیت‌هایی در قبال شهروندان دارند.

فرماندار شهرستان خمام تاکید کرد: شهردار و شورای شهر باید از حاشیه به دور باشند، زیرا هر کجا حاشیه به وجود آمده، عقب ماندگی را شاهد بودیم؛ نمونه آن پروژه‌هایی هستند که سالیان سال بر زمین مانده و هنوز افتتاح نشده است.

وی با اشاره به اینکه شورای اسلامی باید بر عملکرد شهردار نظارت داشته باشد و در کارهای اجرایی ورود پیدا نکند، گفت: شهردار اتاق فکری از جوانان خوش فکر، با استعداد و با تجربه در رابطه با مدیریت شهری تشکیل دهد.

پیش‌بینی تجمیع ارائه خدمات شهری در شهرداری‌ها

جبار کوچکی‌نژاد، نماینده مردم رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن تسلیت ایام پیش رو، اظهار کرد: از برگزارکنندگان اربعین امسال تشکر می کنیم و اثر این حرکت قطعا امت اسلام را تقویت می کند.

وی با بیان اینکه ما در این ایام نیاز به وحدت و همدلی داریم، افزود: دشمنان اسلام در این ایام به روش های گوناگون از جمله رادیوهای بیگانه و شبکه‌های معاند تلاش می‌کنند اتحاد ملت را مختل کنند، ولی مردم ما اثبات کردند که در زمان های حساس پای کار بوده و نظام را حفظ می‌کنند.

کوچکی نژاد در ادامه با بیان اینکه شهرستان شدن خمام آرزوی بیش از نیم قرن مردم این منطقه بود، تصریح کرد: تقسیمات کشوری کار بسیار سختی است و با شهرستان شدن خمام، چوکام بخش شد و پس از آن با طی فرایند پیچیده و فراهم کردن زیرساخت ها شاهد شهر شدن چوکام هستیم.

وی با بیان اینکه اولین‌ها همیشه در خاطر می‌مانند، تاکید کرد: با توجه به سابقه‌ای که شهردار چوکام در آموزش و پرورش داشته، انتظار می‌رود که با هماهنگی و همدلی و تلاش در منطقه زمینه توسعه را فراهم کند.

کوچکی نژاد با تاکید بر اینکه یکی از رموز موفقیت شهردار انسجام و تعامل با شورای شهر است، افزود: مردم چوکام سالیان سال آرزو داشتند که شهرداری اینجا استقرار پیدا کند و باید با تلاش و همکاری شهردار جدید شادی مردم را دوچندان کنیم.

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: در برنامه هفتم توسعه دولت موظف است ارائه خدمات به شهروندان و بسیاری از امورات شهر را به شهرداری واگذار کند و همه خدماتی که به شهروندان در داخل شهر ارائه می‌شود در شهرداری تجمیع شود؛ این یک اقدامی است که در دنیا انجام و موفق شده است.

اهتمام به استفاده از نیروهای جوان در عمران شهری

محمدرضا ابراهیمی، رئیس شورای اسلامی شهر چوکام نیز در ادامه اظهار کرد: درست است که همه چوکام را به اسم شهر تازه تاسیس می‌شناسند ولی همین شهر جدید ۶۴ شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده و اعتبار ما این است که تنها شهید مدافع حرم شهرستان خمام؛ شهید روحی از خطه سرسبز چوکام بوده است.

وی تاکید کرد: علی رغم همه مشکلات برای شهر شدن چوکام با پیگیری همه مسئولان ذی‌ربط این امر محقق شد.

رئیس شورای اسلامی شهر چوکام با اشاره به اینکه مردم چوکام به مهمان نوازی شهره هستند، تصریح کرد: پیش‌ از این چوکام بزرگترین دهستان استان گیلان بود و با انتخاب شهردار جوان به دنبال این هستیم که به جوانان جویای نام دارای استعداد این منطقه میدان بدهیم تا شاهد توسعه و پیشرفت بیش از پیش منطقه باشیم.

آسفالت ۷۰ درصد از معابر چوکام تا پایان سال

حمیدرضا صراف زاده، اولین شهردار چوکام نیز در پایان با اشاره به برخی برنامه های پیش رو، عنوان کرد: آسفالت نزدیک به ۷۰ درصد معابر شهر تا پایان سال در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه برنامه های پیش رو با همکاری و همراهی اعضای شورای اسلامی شهر محقق خواهد شد، افزود: انجام پروژه میدان شهید روحی نیز در دستور کار است که اقدامات مربوط به مناقصه آماده شده و تا یک ماه دیگر مناقصه برگزار می شود و بعد از آن، پیاده راه سازی دور میدان اجرا می شود.

صراف زاده درخصوص اجرای طرح هادی چوکام نیز تصریح کرد: با هماهنگی صورت گرفته با فرماندار شهرستان خمام مبنی بر توسعه وسعتی شهر چوکام در آینده نزدیک، این توسعه در تقسیمات کشوری لحاظ می شود تا یک شهر تمیز با تراکم خوب داشته باشیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا