اجتماعی

انتقال خون گلستان در انجام آزمایش‌ «هپاتیت، ایدز و سیفلیس» خودکفا شد

ترند روز/گلستان مدیر کل انتقال خون استان گلستان از راه اندازی آزمایشگاه آزمایش در استان خبر داد و گفت: با افتتاح این آزمایشگاه امکان انجام آزمایش هپاتیت B و C، ایدز و سیفلیس در گلستان و نیازها فراهم شد. استان برای استان های همجوار ملاقات کرد.

فاطمه محمدی در گفت وگو با ترند روز، درباره افتتاح آزمایشگاه آزمایشی در استان گلستان در هفته گذشته توسط دولت، اظهار کرد: این دستگاه، دستگاه کوباس 6000 است که همزمان با افتتاح این مرکز تست هپاتیت B و C است. . ، ایدز و سیفلیس در استان. گلستان تمام شد.

وی با اشاره به اینکه با راه اندازی این مرکز، انتقال خون در گلستان در تست هپاتیت B و C، ایدز و سیفلیس مستقل شده است، افزود: قبل از افتتاح این مرکز، آزمایش هپاتیت B و C وجود دارد. ایدز و سیفلیس در استان مشکل اینجاست.

مدیر کل انتقال خون استان گلستان با اشاره به اینکه تجهیزات کوباس با هزینه 10 میلیارد تومان در آزمایشگاه انتقال خون استان گرگان نصب شد، خاطرنشان کرد: نتایج فوری با حساسیت و تکرارپذیری بالا، جمع آوری هوشمند نمونه سرم بدون تداخل و آلودگی. بین نمونه گیری از بیمار و 180 آزمایش در ساعت از ویژگی های این دستگاه است.

محمدی خاطرنشان کرد: این دستگاه به دلیل استفاده از فناوری جدید الکتروشیمیلومینسانس (ECL) دارای اندازه گیری با کیفیت و دقیق است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا