اجتماعی

انتقاد از دریافت مبالغ کلان برای صدور پروانه ساختمانی/ عدم آشنایی به قوانین از معضلات شوراهاست

ترند روز/ گلستان رئیس شورای عالی استان گفت: پول هنگفتی که نظام مهندسی با صدور پروانه ساختمانی به دست می آورد در حق مردم بی انصافی است.

پرویز سروری امشب در جلسه شورای اسلامی هفت شهر شرق گلستان که به میزبانی شهرداری گنبدکاووس برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مشکلات شورا عدم آگاهی و آشنایی با قوانین و مقررات و متاسفانه درصد است. تخلفات در حوزه شورا ناشی از بی اطلاعی از قوانین و مقررات است.

وی بر لزوم تدوین نظام آموزشی شورا تاکید کرد و افزود: نظام آموزشی شورا باید راه اندازی شود تا رای دهندگان بتوانند قبل از عضویت در شورا آموزش های لازم را ببینند. شوراهای شهر بر اساس قانون اساسی شهرداری ها شکل گرفته اند، اما متأسفانه در واقعیت صرفاً به شوراهای شهرداری تبدیل شده اند که به دنبال طرح های مدیریت شهری برای رسیدگی به این موضوع هستند تا شورا در هنگام تصمیم گیری در مورد یک شهر به مردم پاسخگو باشد.

رئیس شورای عالی استان از راه اندازی سامانه سرشماری مشکلات استانی خبر داد و خاطرنشان کرد: در قالب این سامانه با اولین راهکار پیشنهادی مشکلات استانی مطرح می شود تا در تمامی شوراها اعضا انتخاب شوند. و نخبگان شهری می توانند راه حل های بهتری بیابند و راه حل های سریع تری ارائه دهند.

سروری با انتقاد از وضعیت نامناسب صدور پروانه ساختمانی و پول های ناعادلانه نظام مهندسی، تاکید کرد: مبالغ هنگفتی که نظام مهندسی از صدور پروانه ساختمانی به دست می آورد در حق مردم ناعادلانه است و باید پول های دریافتی اصلاح و نظارت شود.

وی با بیان اینکه در اینجا دسترسی زیادی به منابع و هرج و مرج داریم و بی برنامگی مانع استفاده صحیح از این مهارت ها می شود، گفت: شورا مشکلات زیادی دارد که باید با مطالبات واقعی و ارتباط کامل با شوراها انجام شود. دولت. و مجلس دادگاه ها و سایر دستگاه ها اقداماتی را برای حل این موضوع انجام داده اند.

رئیس شورای عالی استان با تاکید بر اینکه شورا نباید فقط درد دل کند، خاطرنشان کرد: شورا باید با توجه به شرایط محلی محل سکونت خود نسبت به رفع سریع مشکل یا رفع مشکل اقدام لازم را ارائه دهد. مشکل.
انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا