اجتماعی

انتشار گازهای گلخانه ای در اتحادیه اروپا سهمیه بندی می شود

کشورهای عضو اتحادیه اروپا و پارلمان اروپا روز گذشته برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و اصلاح سیستم انتشار گازهای گلخانه ای در این اتحادیه تشکیل جلسه دادند.

به گزارش ترند روز، این توافق بین میانجی های پارلمان اروپا و نمایندگان 27 کشور اتحادیه اروپا به امضا رسید.

بر اساس این قرارداد، قرار است تلاش شود تا انتشار کربن در اتحادیه اروپا در سال 2030 نسبت به سال 2005 و در این راستا 62 درصد کاهش یابد. سهم کشورهای عضو از انتشار کربن به تدریج کاهش خواهد یافت.

اصلاح چند جانبه چارچوب انتشار کربن اتحادیه اروپا در سال 2021 توسط کمیسیون اروپا پیشنهاد شده است. گفته می شود این طرح بخشی از بخش اصلی طرح مقابله با تغییرات آب و هوایی در اتحادیه اروپا است.

از سوی دیگر، مصرف کنندگان کشورهای عضو اتحادیه اروپا باید از سال 2027 هزینه مصرف سوخت و گرمایش محل سکونت خود را بپردازند. پرداخت برای انتشار کربن آنها خواهند بود. البته این قیمت تا سال 2030 به حداقل 45 یورو برای هر تن کربن محدود خواهد شد.

به گزارش یورونیوز، اتحادیه اروپا نیز در آن زمان افزایش مالیات کربن بر کالاهای وارداتی در نظر دارد سهم آزاد انتشار کربن را که قبلاً به صنعت اروپا اختصاص داده شده بود حذف کند. تا پیش از این تصور می شد این سهمیه به صنعت اروپا برای رقابت با صنایع دیگر کشورها کمک کند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا