عمومی

امیکرون هم می‌کشد، هم عوارضش باقی می‌ماند

ویروس کرونا علاوه بر بیماری‌های عفونی و مرگ، می‌تواند عوارضی را در افرادی که بهبود می‌یابند، ایجاد کند. قرار گرفتن در معرض آمیکرون، که مسری تر است، تعداد بیماران در معرض خطر ابتلا به این بیماری را افزایش می دهد. عوارضی مانند ریزش مو در اثر سکته مغزی یا سکته قبلی.

به گزارش ترند روز، موضوع گزینش است ترند روز در ادامه با هادی یزدانی پزشک می خوانید:

آمیکرون نسبت به سایر گونه‌ها مسری‌تر است، اما میزان بستری شدن و مرگ و میر در آمیکرون نسبت به گونه‌های قبلی کمتر است، بنابراین آنچه اکنون در مورد این ویروس گفته می‌شود افزایش بروز آمیکرون باعث افزایش مرگ و میر نمی‌شود.

– بخشی از دلیل افزایش مرگ و میر در اروپا و ایالات متحده از Emicron این است که به نظر می رسد آنها ابتدا واکسینه شده اند. در نتیجه تعداد مبتلایان به دلتا کمتر از ایران است، بنابراین از این ویروس در امان نیستند. اکنون تأثیر واکسن با افزایش بروز و مرگ و میر کاهش یافته است.

تاخیر در واکسیناسیون در ایران و درصد جمعیت مبتلا به عروق کرونا تا پیک پنجم، عملکرد آمیکرون را در ایران با اروپای امروزی متفاوت کرده است.

– خیلی خطرناک است که بگوییم در نهایت به امیکرون می رسیم و مراقب نیستیم. چرا که آنقدر باعث بیماران می شود که می تواند با درصد و کسری تعداد مرگ و میر را افزایش دهد.

– در مورد زندگی روی زمین، ما با اتفاقی که در دلتای پنج نفر برتر برایمان افتاد روبرو نخواهیم شد.

– علاوه بر افزایش موارد، من نگران تاثیر آن بر روی افراد پس از بهبودی هستم. طبق مقالات معتبر، افراد پس از بهبودی ممکن است بخشی از ریه خود را از دست بدهند.

– در مواجهه با شیوع بیماری عروق کرونا با پدیده ای به نام (LONG COVID) عوارض مزمن مواجه هستیم. این عوارض چند ماه پس از حمله قلبی شروع می شود. مطالعات علمی نشان داده است که بیماران مبتلا به کووید چند ماه پس از بهبودی از عوارض می مانند. بسیاری از بیماران مبتلا به بیماری بویایی به ما مراجعه می کنند، یعنی مدت زیادی است که نفس آنها برنمی گردد یا اگر بیماری خاصی داشته اند. . شرایط مثلاً همیشه بوی بد می دادند یا بوی بدی داشتند. از این دست سختی ها زیاد است. مانند کاهش عملکرد تنفسی، سرفه مزمن، ریزش موی شدید به طوری که فرد دچار ترس و اضطراب می شود. حتی علائمی مانند عقب ماندگی ذهنی را هم دیدیم. من یک بیمار حسابدار داشتم و او با اعداد و ارقام دست و پنجه نرم می کرد، اما او به من گفت که وقتی دچار حمله قلبی شد، مهارت های ریاضی او کاهش یافت. شکایت از نوسانات خلقی، افسردگی و عدم تمرکز از دیگر پیامدهای منفی است که می بینم.

– ما اکنون در یک بحران هستیم. مثل زلزله. در حال حاضر در حال نجات افرادی هستیم که زیر آوار گیر کرده بودند. اما بعد از مدتی متوجه می شویم که چقدر ویرانی باقی مانده است.

– به هرکسی که فکر می کند آمیکرون یک سرماخوردگی معمولی است، باید گفت که بسیاری از عوارض برای افراد مبتلا به سرماخوردگی باقی نمی ماند، اما در صورت وجود ویروس کرونا که باعث این بیماری واگیر شده است، می دانیم که در آینده بسیاری از ما با عوارض مواجه خواهند شد. . . ما می دانیم که برخی از بیماران ممکن است در عرض چند ماه پس از حمله قلبی دچار آمبولی شوند و در اثر حمله قلبی یا سکته جان خود را از دست بدهند و ممکن است در برنامه گنجانده نشوند. اگرچه اینها بخشی از پیچیدگی کووید هستند.

شایان ذکر است که همه به دلیل بیماری قلبی نمی میرند، اما چند ماه بعد بخشی از سلامت افراد در خطر است و آمیکرون به دلیل شیوع بیماری نگران این مشکل است.

– سرعت انتقال ویروس با انتقال احتمالی بسیار بالاست و باید 48 تا 72 ساعت قبل باشد.

– البته نظر من به عنوان یک پزشک با مسئولیت پذیری و تفکر متفاوت در مورد درمان یکسان نیست. ما نباید فراموش کنیم که دانش آموزان از آموزش آنلاین آسیب زیادی دیده اند. بسیاری از بیماران مبتلا به اختلالات خلقی و اضطراب به ما مراجعه می کنند. به خصوص خانم ها که مسئولیت زیادی در تربیت دانش آموزان دارند. از سوی دیگر می دانیم که مدارس و دانش آموزانی که جوان هستند و نمی توانند به مسائل بهداشتی رسیدگی کنند، از مراکز انتقال سریع بیماری هستند. بنابراین، برای تصمیم گیری در مورد افتتاح کامل یک مدرسه باید یک دید کلی داشته باشید.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا