امضای تفاهم نامه صندوق ملی محیط زیست و پژوهشکده محیط زیست – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، به نقل از روابط عمومی صندوق ملی محیط زیست، مراسم امضای تفاهم نامه همکاری صندوق ملی محیط زیست و پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار صبح امروز همزمان با هفته محیط زیست با حضور مدیرکل دفتر ریاست و هماهنگی امور استان های حفاظت محیط زیست، مدیرعامل صندوق، رئیس پژوهشکده و مدیران دفاتر مختلف سازمان محیط زیست برگزار شد.

این تفاهم نامه همکاری در راستای بهره مندی از ظرفیت های قانونی طرفین در توسعه همکاری و مشارکت در حوزه های مختلف محیط زیست، توسعه مناسبات و جلب مشارکت و همکاری های هدفمند و تاثیرگذار دوجانبه در زمینه اهداف اساسنامه صندوق و پژوهشکده و همکاری در تاسیس پارک علم و فناوری محیط زیست در پارک طبیعت پردیسان به امضا رسید.

همچنین مقرر شد دبیرخانه این تفاهم نامه در محل صندوق ملی تشکیل شده و کارگروهی متشکل از نمایندگان ثابت و تام الاختیار صندوق ملی محیط زیست و پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار با هدف برنامه ریزی، پیگیری و نظارت بر فعالیت های مشترک راه اندازی شود.

مدیرکل دفتر ریاست و هماهنگی امور استان های حفاظت محیط زیست در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خدمت اظهار کرد: امیدواریم با تغییر نگرشی که در دوره جدید مدیریت در صندوق ملی محیط زیست و پژوهشکده محیط زیست شکل گرفته شاهد احصای و رفع مشکلات و مسائل مرتبط با محیط زیست باشیم.

علیرضا نورمحمدی با تاکید بر ادامه داشتن این گونه نشست های تخصصی، افزود: این تغییر نگرش ها همواره نیاز بوده و باید صندوق ملی محیط زیست، پژوهشکده محیط زیست و سازمان حفاظت محیط زیست در اجرای طرح ها در کنار هم قرار گیرند.

علی عبدی زاده مدیرعامل صندوق ملی محیط زیست هم در این مراسم با تاکید بر توجه ویژه این صندوق به پروژه های فناوری و تکنولوژی محور، گفت: در راستای شناسایی، بررسی و دسته بندی طرح ها بر اساس اهداف صندوق و محیط زیست نیاز است که این همکاری ها گسترش یافته و تکمیل تر شود.

وی با اشاره به بخش پرداخت تسهیلات به طرح های محیط زیستی، افزود: ما در بخش تامین مالی پروژه ها در بازار سرمایه وارد خواهیم شد و از ظرفیت های نظام بانکی با سیاست های اهرمی بهره خواهیم برد.

مدیرعامل صندوق ملی محیط زیست اظهار کرد: ایجاد صندوق سبز و انتشار اوراق با توجه به علاقمندی ویژه ای که بخش محیط زیست دارد نیز از دیگر برنامه های صندوق ملی محیط زیست است و از ظرفیت های علمی پژوهشکده در این مسیرها در راستای افزایش اثربخشی استفاده خواهیم کرد.

عبدی زاده همچنین گفت: سرمایه گذاری های صندوق باید هدفمند و علمی باشد و میزان اثربخشی طرح ها بررسی شود و در موضوع سرمایه گذاری نیز صندوق ملی محیط زیست در حال راه اندازی شرکت توسعه سرمایه گذاری ذیل صندوق با هدف مشارکت با بخش خصوصی و دولتی و همچنین امکان ورود صندوق به سرمایه گذاری ها هستیم.

سیادت موسوی رئیس پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار هم در این مراسم با اشاره به اهمیت توسعه همکاری های دوجانبه صندوق و پژوهشکده، گفت: در راستای ارائه مشاوره و همکاری های راهبردی با صندوق ملی محیط زیست با هدف دستیابی به اهداف سازمانی آمادگی داریم.

دکمه بازگشت به بالا