بین الملل

المالکی: دولت آمریکا در عمل به وعده‌هایش بسیار کُند پیش می‌رود

وزیر خارجه فلسطین گفت که دولت آمریکا در اجرای وعده های خود کند است و واشنگتن سپر اسرائیل را در برابر تحریم ها و تحقیقات فراهم می کند.

به گزارش ترند روز، ریاض المالکی وزیر امور خارجه فلسطین در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت واشنگتن از اختیارات خود برای وادار کردن کشورهای عضو شورای امنیت به استفاده از حق وتو استفاده می کند. حمایت مالی و سیاسی از این کشور برای وادار کردن آنها به دفاع و حمایت از اسرائیل.

وی افزود: ما احساس می کنیم که ایالات متحده برخی از تعهدات خود را رد کرده و نمی خواهد به روند برقراری مجدد روابط بیاید و می خواهیم به دولت آمریکا فرصتی دیگر بدهیم تا ثابت کند که سیاست واحدی را دنبال نمی کند و نگاه دیگری به مسئله فلسطین نداشته باشد.

ریاض المالکی با ابراز تعجب از تصمیم واشنگتن برای حذف جنبش “پالاپا” اسرائیل از لیست تروریستی آمریکا، گفت: این اشتباه بود و ما با این تصمیم مخالفت کردیم و خواستار بازگشت آن شدیم و به دنبال اسناد هستیم. برای اثبات اینکه این یک اقدام تروریستی است.

از سوی دیگر وزیر امور خارجه فلسطین در واکنش به سفر مولود چاووشو اولو وزیر امور خارجه ترکیه به رام الله که فردا (سه شنبه) انجام می شود، روابط فلسطین و ترکیه را قوی توصیف کرد.

المالکی گفت: ما معتقدیم که تلاش های دولت ترکیه باید به نفع مردم فلسطین باشد. روابط با ترکیه پایدار و در حال تحول است و این روابط در حال تکامل است تا به همکاری بیشتر منجر شود.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود، تجاوزات رژیم صهیونیستی به ملت فلسطین را محکوم کرد و تاکید کرد که این رژیم از عدم پاسخگویی جامعه جهانی سوء استفاده می کند و تحریم ها علیه اسرائیل جنایات بیشتری را مرتکب می شود.

المالکی در پایان گفت: آنچه لازم است پاسخگویی اسرائیل و مجازات جنایاتش است و جامعه جهانی باید مسئولیت آن را بپذیرد و شورای امنیت باید به مسئولیت خود برای برقراری صلح و نظم در جهان عمل کند. .

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا