افزوده شدن ۶۰۰ خودروی امدادی تا آبان ماه به ناوگان هلال‌احمر – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، امروز با حضور محمد مخبر سرپرست ریاست جمهوری و رئیس جمعیت هلال‌احمر، آئین الحاق ۹۰۵ دستگاه خودرو و سایر تجهیزات امدادی به ناوگان هلال‌احمر برگزار شد.

پیرحسین کولیوند رئیس جمعیت هلال‌احمر گفت: امروز این خودروها و تجهیزات امدادی با کمک همه اعضا و کارکنان و داوطلبان هلال‌احمر تهیه شده و برای کمک به مردم و نجات جان آنها در حوادث و سوانح به ناوگان هلال‌احمر اضافه شد و از امروز در استان‌های سراسر کشور توزیع می‌شود.

کولیوند ادامه داد: علاوه بر خودروهای خریداری شده، ۵۰ هزار دستگاه چادر امدادی تیپ ۴ که از نوع جدید است، ۲۰ دستگاه پهپاد و ۹۰۰ دستگاه بی سیم دیجیتال برای پاسخگویی سریع به حوادث و ۵ دستگاه ربات نجات دریایی به ناوگان هلال احمر افزوده شد تا این ناوگان برای حضور در حوادث چابک‌تر عمل کند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر گفت: علاوه بر نوسازی ناوگان و تجهیزات، ۴ فروند بالگرد و ۶۹ دستگاه خودروی نجات، که زمین‌گیر شده بودند نیز تعمیر شده و به ناوگان امدادی هلال‌احمر افزوده شدند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به برگزاری مراسم الحاق خودروها در حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره) گفت: این محل را انتخاب کردیم تا به امام و شهدا بگوییم به قولی که برای کمک به مردم و نجات جان آنها داده‌ایم، پایبندیم.
کولیوند ادامه داد: با مصوبه دولت سیزدهم، ۶۰۰ دستگاه خودرو امدادی دیگر که خریداری شده، تا آبان ماه به ناوگان هلال‌احمر اضافه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در هلال‌احمر عملیات امدادی و درمانی اربعین را پیش رو داریم افزود: عملیات پزشکی حج که الگویی برای سایر کشورهای مسلمان بود، با تلاش کادر درمان هلال‌احمر و با موفقیت انجام شد.

رئیس جمعیت هلال‌احمر تاکید کرد: هلال‌احمر ایران در سال‌های اخیر، عالی‌ترین نشان فداکاری دولت ترکیه و نشان عالی فدراسیون را دریافت کرده اما آنچه برای این جمعیت مهم است، خدمت رسانی به مردم در شرایط سخت بوده است‌.

دکمه بازگشت به بالا