اجتماعی

افزایش ۹ درصدی تفکیک پسماند خشک از مبداء تا پایان سال

معاون منطقه ای سازمان پسماند اعلام کرد: میزان تفکیک زباله های خشک از مبدا تا پایان سال 9 درصد افزایش می یابد.

به گزارش ترند روز، شادی مالکی درباره بازدید رئیس انجمن مدیریت پسماند از سامانه جمع آوری پسماند خشک و علت این بازدید، گفت: این اتفاق نمی افتد مگر اینکه طبق طرح تفکیک اجرا شود. اصل و نسب.

وی افزود: در چند سال اخیر اقدامات عمده ای برای کاهش پسماند انجام شده که یکی از آنها راه اندازی اپلیکیشن ها بوده است. شهروندان می توانند به راحتی از طریق تلفن همراه به این اپلیکیشن های فعال در سطح شهر دسترسی داشته باشند و در صورت اجرای این طرح می توانیم تفکیک زباله های خانگی را اجرا کنیم.

معاون امور مناطق سازمان مدیریت پسماند ادامه داد: درخواست پروژه های جدید از سال گذشته آغاز شده است. لازم به تاکید است که هر کار جدید، به ویژه اگر مستلزم مشارکت شهروندان باشد، قطعاً با چالش هایی مانند فرهنگ و اطلاعات اصیل، یکی از مسئولیت های سازمان، مقابله با اتلاف توانایی گنجاندن آن توانایی، مرتبط است. و اجرای آن برنامه را عمومی کنید.

مالکی افزود: با اجرای این اپلیکیشن ها می توان درصد تفکیک زباله از مبدا را که حدود سه درصد است افزایش داد و در حال حاضر طبق گفته شهردار تهران تا پایان سال 9 درصد خواهد بود. ‘

وی با بیان اهمیت این اپلیکیشن ها و بازدید محمدمهدی عزیزی از یکی از این سامانه های هوشمند، گفت: در این راستا مدیرعامل سازمان از روش ها و تکنیک های یکی از این اپلیکیشن ها بازدید کرد.

معاون امور مناطق انجمن پسماند تصریح کرد: مدیرکل انجمن ضمن بازدید از محل تفکیک، ستاد و نحوه مدیریت و نگارش دستور پرداخت، در خصوص مشکل شرکت و چالش های اساسی در این زمینه صحبت کرد. این فرآیند. .

به گزارش روابط عمومی سازمان پسماند، ملکی ادامه داد: به دلیل اینکه شهروندان به راحتی می توانند سفارشات خود را از طریق این اپلیکیشن ها بنویسند و از 400 غرفه موجود در سطح شهر نیازی به آوردن زباله خشک نیست، این سامانه هوشمند بسیار مهم است، اما مهمتر از همه چالش بزرگ در این زمینه ناآگاهی شهروندانی است که نیستند باید تمایز مبدا را در پرداختن به این چالش و تدوین تدابیر اجرایی تا حد زیادی افزایش دهیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا