اجتماعی

افزایش ۲۵ تا ۳۵ درصدی نرخ کرایه تاکسی درکشور/اعمال نرخ های جدید پس از طی مراحل قانونی

مدیرعامل اتحادیه رانندگان تاکسی شهری با بیان اینکه متوسط ​​کرایه تاکسی محلی بین 25 تا 35 درصد است ، گفت: “این افزایش می تواند پس از طی مراحل قانونی اجرا شود.”

مرتضی زمانی در مصاحبه با ترند روز وی با تشریح روند افزایش نرخ کرایه تاکسی برای سال جاری گفت: “هر ماه فوریه یا مارس راه هایی برای افزایش کرایه تاکسی پیشنهاد می شود. شورای اسلامی شهر دلیل تغییر قیمت کرایه تاکسی است به طوری که تعیین تاکسی کرایه ها مطابق قانون است. “این شهر براساس توصیه های گروه های خبره انجمن تاکسیرانی در سال های پایانی به شورای اسلامی هر شهر ارجاع می شود و شورا پس از بررسی کرایه های هر شهر را اعلام می کند. ، تصویب و تأیید توسط فرماندار مربوطه. این روند ادامه دارد.

وی افزود: “میانگین پیشنهادی برای افزایش نرخ تاکسی در کشور بین 25 تا 35 درصد است. در برخی از شهرها مورد بررسی قرار گرفت. این پیشنهادات و در سایر شهرها مورد بررسی قرار می گیرد و نتیجه نهایی پس از مراحل قانونی و تصویب شهر “اعلام شود و به عنوان علامت در تاکسی قرار گیرد.

زمانی گفت: مشکل افزایش کرایه در برخی از شهرها مطرح شده است و در شهرهای دیگر شاهد بهبود قیمت ها در ماه مه خواهیم بود ، زمانی افزود: “رانندگان تاکسی شباهت به سایر روش های حمل و نقل ندارند ، زیرا تاکسی ها از این طریق کمک مالی نمی کنند. دولت و مشکلات مربوط به وسیله نقلیه … “سایر پرداخت ها به عهده راننده است.

وی با تأکید بر اینکه در چنین مواردی رانندگان باید از مزایای قانونی برخوردار شوند ، ادامه داد: هزینه حمل و نقل به شهر ذکر شده و حقوق بشر توسط وزارتخانه ابلاغ شده است. ‘کار برای رانندگانی است که درصد افزایش دارند. با هزینه. و مطابق با نرخ تورم اعلام شده توسط بانک مرکزی.

زمانی گفته است كه ارقام پیش بینی شده برای امسال بسیار كمتر از نرخ تورم است و گفت: “حقوق رانندگان در این منطقه افزایش نخواهد یافت و تنها تلاش این است كه درآمد معمول از همه مشاغل از جمله رانندگان تاکسی در دسترس باشد.”

مدیرکل اتحادیه رانندگان تاکسی شهری در بخشی دیگر از سخنان خود خاطرنشان کرد: نرخ تورم اعلام شده توسط بانک مرکزی نزدیک به 40 درصد است و امروز به طور متوسط ​​افزایش نرخ کرایه تاکسی 25 تا 35 درصد است. به علاوه: فقط یک بار در سال افزایش وجود ندارد ، اما اگر روند افزایش قانون ارائه شود و گام برداشته شود ، ممکن است بیش از یک بار در سال باشد ، اما در ابتدای سال به دلیل افزایش قیمت ها نیز افزایش خواهیم یافت کرایه تاکسی داشته باشید.

وی تأکید کرد: “به عنوان مثال ، در سال گذشته ، به دلیل شیوع ویروس کرونا و کاهش ترافیک شهری ، و همچنین کاهش تعداد مسافران در تاکسی و نیاز به رانندگی تاکسیرانی با بیش از سه مسافر ، کرایه تاکسی در برخی از شهرها دو برابر شده است. “

در پایان ، زمانی همچنین افزود: “در صورت وجود بی نظمی در تورم ، شهروندان می توانند با دهكده های شهر خود تماس گرفته و از طریق … دروازه تعیین شده شكایت كنند تا اقدامات لازم برای حل این مشكل انجام شود.”

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا