استان ها

افزایش درآمد روستائیان با دهکده گیاهان دارویی/ نگاه ویژه جهاددانشگاهی به اقتصاد دانش‌بنیان

ترند روز/گلستان معاون پژوهشی جهاددانشگاهی استان گلستان به نقش دهکده گیاهان دارویی گالیکش در افزایش درآمد خانوارهای روستایی استان اشاره کرد و گفت: شهرستان گیاهان دارویی یکی از محورهای رشد هشت درصدی گلستان در سطح استان است. بخش کشاورزی .

محسن قلی پور در گفت وگو با خبرنگار ترند روز، اظهار کرد: مقام معظم رهبری جهاد در دانشگاه را یکی از معدود تحولات مهم انقلاب اسلامی می دانند و می فرمایند که به جهاد اعتقاد شدیدی دارم که این امر رسالت ما را در جهاد دانشگاهی پیچیده می کند.

وی افزود: جهاد دانشگاهی با تکیه بر دانش و مهارت دانش پژوهان و محققان و انتقال دانش فنی روز دنیا در حوزه های مختلف فنی و مهندسی، کشاورزی، پزشکی و علوم انسانی در این زمینه خدمت می کند.

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی استان گلستان خاطرنشان کرد: وظیفه ذاتی جهاد دانشگاهی به ویژه از منظر مرحله دوم انقلاب، ایجاد اطلاعات سیستمی مبتنی بر دانش و فرهنگ جهادی است. حل مشکلات و مشکلات وی در کشور در زمینه های مختلف تاکید کرد: جهاد دانشگاهی چون یک نهاد غیردولتی است نگاه ویژه ای به اقتصاد دانش بنیان دارد بنابراین اگر نتیجه می دهد باید بر اساس نیاز بازار باشد. منجر به ارائه خدمات و کالا می شود.

وی با تاکید بر اینکه جهاد دانشگاهی آمادگی دارد از تجربیات و مهارت های جهاد دانشگاهی کشور و دستاوردهای این نهاد انقلابی برای رفع چالش ها و مشکلات استان گلستان بهره مند شود، یادآور شد: در این رویکرد با توجه به اهداف در برنامه ششم توسعه، توجه به مزیت های استان گلستان و اسناد برتر، توسعه کشت و کار و ایجاد زنجیره تولید گیاهان دارویی از اولویت های پژوهش جهاد دانشگاهی محسوب می شود که با توجه به به کار همکاران ما زنجیره اولین دارو در استان گلستان در شهرستان گیاهان دارویی گالیکش آغاز شده است.

وی افزود: شهرستان گالیکش در زمینی به مساحت 8.8 هکتار در گالیکش ساخته می شود و بیش از 15 هزار و 600 متر مربع فضای مسکونی برای تولید و کشت عمومی برای آن در نظر گرفته شده است که در گام اول 1200 متر است. نصب شده است.

شهر گیاهان دارویی کانون رشد 8 درصدی گلستان در بخش کشاورزی است

معاون پژوهشی جهاددانشگاهی استان گلستان با اشاره به اینکه کارخانه فرآوری دهکده گیاهان دارویی در دست ساخت است، خاطرنشان کرد: در کارخانه فرآوری، تولید اسانس های ضروری، استخراج و اسانس گیاهان دارویی و همچنین استحصال می شود. روغن برای گیاهان دارویی، انجام خواهد شد.

قالی پور گفت: مزرعه آموزشی و پژوهشی در زمینی به مساحت یک و نیم هکتار در شهرستان گیاهان دارویی احداث می شود. زمینه های.

وی گردشگری گیاهان دارویی را از دیگر فعالیت های شهرستان گیاهان دارویی برشمرد و گفت: محصولات این شهرستان در بازار عرضه می شود که هدف آن توسعه فرهنگ و ترویج گیاهان دارویی، توسعه کشت گیاهان دارویی است. مطمئناً در افزایش درآمد خانوار روستایی و ارزش آفرینی مؤثر خواهد بود.

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی استان گلستان به نقش روستای گیاهان دارویی در اجرای اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و یادآور شد: به عنوان یکی از محورهای موثر برای دستیابی به رشد هشت درصدی در این روستا قرار گرفت. شهر گیاهان دارویی بخش کشاورزی استان گلستان که نشان دهنده جایگاه والای کشت گیاهی است و پزشکی در استان است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا