عمومی

افزایش بهره‌وری از منابع آب سرلوحه شورای کشاورزی خوزستان باشد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، رضا فتوحی شامگاه شنبه در جلسه شورای کشاورزی خوزستان با تاکید بر ارائه گزارش تفصیلی برای شناسایی ریشه مشکلات و رفع آنها گفت: مدیریت آب برای محصولات پاییزه فراهم شده و ادامه دارد. برای ایجاد حوضچه ها SY اجاره کننده مه برای حیوانات خانگی، باید در مورد برنامه جدی باشید.

وی با بیان اینکه مصرف آب باید ارتقا یابد، افزود: افزایش بهره وری از منابع آبی خوزستان باید در اولویت همه اعضای شورای کشاورزی استان باشد.

معاون اقتصادی استاندار خوزستان گفت: منابع آب زیادی برای صنعت نیشکر وجود دارد که با توجه به وضعیت اقتصادی چغندرقند باید این محصول به تدریج جایگزین شود تا بتوان به عملکرد اقتصادی بهتری دست یافت.

وی ادامه داد: اداره کل شیلات خوزستان به همراه سایر دستگاه ها موظف است میزان مصرف واقعی مراکز صیادی را رصد و کنترل و اثربخشی آنها را بررسی کند.

معاون اقتصادی استاندار خوزستان اضافه کرد: طرح های مرتبط با دریا مانند پرورش ماهی در قفس نسبت به شیلات در اولویت قرار گیرد.

وی از تولید بیش از یک میلیون و 360 هزار تن گندم و افزایش عملکرد به دلیل کمبود آب خبر داد و توضیح داد: گندم خریداری شده امسال نسبت به سال گذشته 25 درصد افزایش داشته است.

معاون اقتصادی استاندار خوزستان گفت: جهاد کشاورزی باید بهره وری تولیدات گیاهی را افزایش دهد و راندمان آبیاری را مهم ترین کار بداند.

فتوحی بیان کرد: کانون بازرگانان به عنوان قوه مجریه باید به جهاد کشاورزی، کشاورزان و سایر دستگاه ها کمک کند و با ارائه گزارش های دقیق به توسعه کشاورزی کمک کند.

وی از اجرای طرح پایلوت کشت علوفه توسط شرکتی در این زمینه خبر داد که در آن شرکت شهرک های صنعتی و جهادکشاورزی در استفاده از فارغ التحصیلان این رشته همکاری می کنند و در صورت موفقیت این طرح به تکامل می رسد. .

دکمه بازگشت به بالا