اجتماعی

اعلام جزئیات برگزاری مسابقات قرآن دانش‌آموزی

مدیرکل قرآن، عترت و اقامه نماز وزارت آموزش و پرورش جزئیات اجرای هفتمین دوره قرآن، عترت و نماز ویژه مربیان و چهلمین دوره قرآن، عترت و نماز را اعلام کرد. مسابقات برای دانش آموزان

میکائیل باقری در گفت وگو با ترند روز، وی در این خصوص گفت: مراحل مقدماتی و نهایی چهلمین دوره مسابقات قرآن دانش آموزی تابستان امسال برگزار می شود و پرونده این دوره از مسابقات مردادماه به پایان می رسد.

وی در تشریح جزئیات برگزاری مسابقات قرآن دانش آموزی گفت: مسابقات دانش آموزی در دو بخش «آواز» و «تحقیق» دخترانه و پسرانه برگزار می شود که مرحله نهایی تقسیم آواز در تبریز، استان آذربایجان شرقی و در استان آذربایجان شرقی انجام می شود. بخش تحقیقات مشهد، استان خراسان رضوی.

مدیرکل قرآن، عترت و اقامه نماز وزارت آموزش و پرورش افزود: 400 پسر و 300 دختر در مرحله نهایی از 1450 شرکت کننده اول در بخش آوایی به رقابت می پردازند. تلفظ، تحقیق، آموزش و حافظه از موضوعات آوایی است که با مداحی و اذان پسر تکمیل می شود.

باقری ادامه داد: تفسیر قرآن کریم، نهج البلاغه، احکام و ساختار نماز و صحیفه سجادیه نیز زمینه های تحقیق است. در مرحله مقدماتی 960 نفر شرکت می کنند و در نهایت 300 دختر و 300 پسر در مرحله نهایی به رقابت می پردازند.

وی همچنین زمان برگزاری این مسابقه را اعلام کرد: مرحله نهایی پخش صدا برای پسران از 2 تا 4 مرداد و از 6 تا 8 مرداد برای دختران خواهد بود. مراحل پایانی بخش پژوهشی پسران و از 29 تا 31 مردادماه برای دختران از 25 تا 27 مرداد ماه با حضور 5 نفر اول هر رده در رشته دختران و پسران برگزار می شود.

مدیرکل قرآن، عترت و اقامه نماز وزارت آموزش و پرورش از برگزاری مرحله کشوری هفتمین دوره مسابقات قرآنی مربیان در زمینه‌هایی مانند روخوانی و حفظ قرآن کریم و نحوه آموزش احکام و نهج‌العلم خبر داد. -بلاغه از 4 تا 6 تیرماه در مشهد برگزار می شود. یکی از شناخته شده ترین همکاران فرهنگی استان است که در این دوره از مسابقات از پنج نفر اول هر رشته تجلیل خواهد شد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا