اجتماعی

اعلام بیشترین جرائم سایبری در سال جاری / افزایش کلاهبرداری‌های اینترنتی در کشور

فرمانده انتظامی شهرستان فتای فرجا با تشریح بدترین جرایم سایبری در کشور از افزایش 94 درصدی پلیس فتا خبر داد.

سردار وحید مجید در حاشیه گفتگوی مستقیم با مردم که در مرکز نظارت مردمی سال 77 برگزار شد، در گفت وگو با ترند روز، اظهار کرد: وی در خصوص جلسه برگزار شده گفت: بر اساس برنامه ریزی انجام شده از سوی بازرسی کلانتری فراجا، ماموران پلیس ویژه هر بار در محل مرکز 197 حضور یافته و پاسخگوی تماس ها و بازدید مستقیم از مردم و شهروندان باشند. . در این جلسات افراد مشکلات، پیشنهادات، انتقادات و حتی تعارفات خود را درج می کنند و در مواردی که مشکل قابل حل باشد به بررسی و حل آن به صورت محلی می پردازیم. در برخی موارد هنگام انجام این کار به راهنمایی نیاز داریم.

وی افزود: در برخی موارد ممیزی ضروری است و ما پیگیری می کنیم و نتیجه را به حسابرسی و مشتری اعلام می کنیم. البته این حضور در مرکز 197 علاوه بر پاسخگویی منظم پلیس فتا از طریق خط تلفن 096380 و چت آنلاین در سایت پلیس فتا می باشد. علاوه بر این، سامانه 1977 به تماس های عزیزان در مورد مسائل مربوط به پلیس نیز پاسخ می دهد.

فرمانده انتظامی فتایی فرجا درباره شایع ترین مشکلات ارائه شده از سوی مراجعه کنندگان و تماس گیرندگان به این مرکز گفت: عمده مشکلات پیش آمده مربوط به پرونده های کلاهبرداری اینترنتی، هک اینترنت، افترا و نشر اکاذیب و یکی دو مورد دسترسی غیرمجاز به این مرکز بوده است. داده ها. . اکثر پرونده های مطرح شده در پلیس فتا تشکیل شد و در دادگاه و مراجع قضایی باقی ماند و ما اطلاعات لازم را به این افراد دادیم. برخی از پرونده ها که تعدادشان زیاد نیست هم اکنون در پلیس فتا است و نیاز به تسریع دارد. برخی از این پرونده ها مربوط به حوزه ماموریت پلیس فتا نیست که این افراد را به آنجا هدایت کرده ایم.

مجید افزود: بخشی از تماس ها مربوط به تشکر و قدردانی و انتقاد و پیشنهاد بود که به بررسی آن ها نیز خواهیم پرداخت. ده ها تماس تلفنی و بازدید از مجتمع انجام شد که من و معاون پلیس فتا به مشکلات مطرح شده از سوی مردم رسیدگی کردیم.

نیروی پلیس فتا افزایش یافت

شایع ترین جرایم سایبری در کشور چیست؟

فرمانده انتظامی شهرستان فتای فرجا به آمار فعالیت پلیس فتا در هشت ماهه از سال 1401 تاکنون اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال تا پایان آبان ماه جست و جوهای پلیس فتا 15 درصد افزایش یافت. همچنین دستگیری ها 9 درصد افزایش داشته است. میزان شناسایی نیز 1.5 درصد افزایش یافته است.

وی همچنین به خبرنگار ترند روز گفت: اولویت ما بر اساس تعداد جرایم سایبری و بر اساس آن کلاهبرداری در اینترنت، دسترسی غیرمجاز به اینترنت، افترا و نشر اکاذیب است. اینترنت. سایبری و دسترسی غیرمجاز به داده ها. آزار و اذیت سایبری یکی از رایج ترین جرایم سایبری است.

کلاهبرداری اینترنتی در حال افزایش است

مجید با تایید اینکه بیشتر جرایم ما مربوط به کلاهبرداری اینترنتی است، گفت: جرایم مربوط به کلاهبرداری اینترنتی نسبت به سال گذشته 37 درصد افزایش داشته است. این مشکل ناشی از عدم توجه کاربران به توصیه ها و هشدارهای پلیس فتا است.

رئیس پلیس فتا فرجا درباره تعداد پرونده های کشف شده توسط پلیس فتا گفت: توان پلیس فتا تا سال 1401 افزایش یافته و میزان کشفیات پرونده ها حدود 94 درصد است.پلیس فتا.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا