اجتماعی

اعلام آخرین وضعیت بیمه امدادگران هلال احمر/ کدام امدادگران بیمه می‌شوند؟

رئیس سازمان امداد هلال احمر از روند بیمه نیروهای امدادی خبر داد.

مهدی ولی پور در گفت وگو با ترند روز. وی در خصوص روند اجرای بیمه نجات غریق و وضعیت فعلی آن گفت: بر اساس نامه ای که در 29 شهریور گذشته با پیگیری رئیس جمعیت هلال احمر و انجمن بهزیستی کشور منعقد شد، نکات خوبی در خصوص بیمه نجات غریق وجود دارد. بر این اساس باید دو سامانه به عنوان صندوق پایه بیمه امدادگران وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: یکی از این سامانه ها امدادیار است که بانک اطلاعاتی امدادگران است و امدادگران باید با ما همکاری کنند و اطلاعاتی که درخواست می کنیم در سامانه امدادیار استفاده شود را پر کنند.

رئیس سازمان اورژانس و امداد و نجات گفت: سامانه دیگر سامانه تأمین اجتماعی است که باید به صورت مستقل به آن دسترسی پیدا کرد، اما برای سهولت دسترسی امدادگران به ما وصل می شوند تا این سامانه نیز از طریق این سامانه با امدادگران ارتباط برقرار کند. در این صورت نیازی به ورود امدادگران به سامانه های متعدد نیست و تنها سامانه رسمی برای برقراری بیمه، تراژدی سامانه امداد و نجات است که آدرس ایمیل آن emdad-yar.ir است و تمامی امدادگران متعلق به خود خواهند بود. نام کاربری و رمز عبور شخصی

وی با بیان اینکه امدادگران باید با ورود به سامانه امداد و نجات اطلاعات درخواستی را تکمیل کنند، گفت: این اطلاعات را یک بار از امدادگران دریافت کردیم و با توجه به ارتباطی که برقرار شد، امدادگر باید مجدداً اطلاعات درخواستی را تکمیل کند. اطلاعات .

رئیس سازمان اورژانس و امداد و نجات ادامه داد: به محض اینکه باید اطلاعات قبلی بررسی و تایید شود و کارهایی وجود دارد که باید انجام شود. خواهش ما از امدادگران این است که به سوال و پاسخ صحیح پاسخ دهند که آیا می خواهند از این بیمه استفاده کنند یا خیر؟آیا کار می کنند یا نه؟متاهل هستند یا نه؟درست است. اینها تصمیمات احتمالی است که انتظار داریم طبق توافق با سازمان تامین اجتماعی در پایان ماه به افراد مشمول محاسبه و پرداخت شود.

ولی پور می گوید: افرادی که به صورت ماهانه و مستمر با ما کار می کنند، بر اساس تداوم حداقل درآمد را کسب می کنند. ما هفت درجه داریم که بر اساس شیفت پرستار می تواند درآمدهای متفاوتی داشته باشد. بنابراین تعداد ناجیان ملاک نیست و صلاحیت ها هم مهم است و معیار ما درآمد ناجیان غریق است چرا که باید حداقل بیمه کامل برای ناجی غریق بپردازند. ما در مورد طرح‌های کاری با بیمه مذاکره می‌کنیم و پزشکانی که این حداقل را دارند با سرپرستان خود در برنامه‌های بیمه و بیمه گنجانده می‌شوند.

وی افزود: به دلیل اینکه خارج از این مورد در حال حاضر به صورت دستی انجام می شود، مسئولیت خود را بر عهده می گیریم و به امدادگران اجازه می دهیم که خود را بیمه کنند و در صورت تمایل هزینه را پرداخت کنند و یا اعلام کنند آماده ورود و خروج وی هستند. حذف شده. و به این حداقل سقف برسد.

با تایید رئیس سازمان امداد و نجات: پیشنهاد ما این است که امدادگران ما را گام به گام دنبال کنند و اخبار و آخرین اطلاعات سامانه امداد و نجات را دنبال کنند. همچنین زمانی که به سامانه اطلاع رسانی امدادیار اظهار نظر می شود باید در این زمینه سریعاً اقدام کنند. همچنین از پرسش و پاسخ های منتشر شده در فضای مجازی به خصوص فضای مجازی غیر رسمی خودداری کنید و پاسخ سوالات خود را از سامانه رسمی امدادیار دریافت کنید.

وی گفت: امدادگران می توانند به درگاه نصب شده در سامانه پیراپزشکی دسترسی داشته باشند و با امدادگران ارتباط برقرار کنند. آنها باید سوالات خود را بپرسند و پاسخ روشنی دریافت کنند و ما آنها را راهنمایی می کنیم تا در صورت نیاز به اطلاعات، اطلاعات خود را تکمیل کنند تا بتوانیم در سریع ترین زمان ممکن آنها را پردازش کنیم. البته تمامی فعالیت ها و کارهای جدید دارای کاستی هایی است و از امدادگران می خواهیم این موضوع را مد نظر قرار دهند و با ما همکاری کنند و قول می دهیم به مرور زمان این موارد را تکمیل کنیم.

ولی پور ادامه داد: از امدادگران می خواهیم که با ما صبور باشند و اطلاعات نادرست که به این روند آسیب وارد می کند را نپذیرند زیرا تیم مرکزی پیگیر این مشکل است و از دغدغه های امدادگران آگاه است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا