حوادث

اعزام امدادگران هلال احمر ایران به افغانستان / افزایش شمار جانباختگان زلزله “خوست” به ۱۵۰۰ نفر

دبیرکل جمعیت هلال احمر از اعزام تیمی متشکل از 18 اورژانس به افغانستان برای امدادرسانی به زلزله زدگان خبر داد.

به گزارش ترند روز، رئیس هلال احمر افغانستان در واکنش به آمادگی هلال احمر ایران برای کمک به زلزله زدگان، از صدها کشته، مجروح و آوارگی پس از زلزله در ولایت خوست خبر داد و از ایران درخواست کمک کرد. قربانیان زلزله

به گفته منابعی از جمعیت هلال احمر؛ الحاج ملانورالدین ترابی، معاون و رئیس هلال احمر افغانستان در واکنش به آمادگی هلال احمر ایران برای کمک به زلزله زدگان گفت: بر اساس گزارش های اولیه صدها نفر در زلزله جنوب شرقی این زلزله کشته و زخمی شدند. جابجا شدند.

وی تاکید کرد: هلال احمر افغانستان از تمام امکانات خود برای کمک به زلزله زدگان استفاده می کند، اما این ابزار و تجهیزات با توجه به بزرگی فاجعه برای رسیدگی به آوارگان کافی نیست. از این رو از هلال احمر ایران تقاضا داریم تا حد امکان به زلزله زدگان افغانستان کمک کند.

دبیرکل جمعیت هلال احمر از اعزام تیمی متشکل از 18 اورژانس به افغانستان برای امدادرسانی به زلزله زدگان خبر داد.

به گفته منابعی از جمعیت هلال احمر؛ یعقوب سلیمانی – دبیرکل جمعیت هلال احمر در تشریح اقدامات هلال احمر ایران پس از زلزله 6.1 ریشتری در استان خوست افغانستان گفت: پس از دریافت گزارش فاجعه و خسارات ناشی از آن، هلال احمر خراسان رضوی، جنوبی. ، سیستان و بلوچستان و تهران تهیه کنید.

وی افزود: در پی همکاری گروه بین‌المللی واکنش در بلایای طبیعی در وزارت امور خارجه، هماهنگی‌های لازم برای ارسال کالا و تیم‌ها به افغانستان و همچنین با ارتش جمهوری اسلامی ایران برای تامین هواپیما به افغانستان انجام شد. حمل و نقل کالاهای کمکی.

دبیرکل جمعیت هلال احمر ادامه داد: صبح امروز با هواپیما و هواپیماهای نظامی تجهیزات اضطراری شامل هزار چادر، هزار و 50 بسته غذایی و 2 هزار برگ فرش به افغانستان ارسال کردیم.

سلیمانی گفت: علاوه بر کشتیرانی؛ صبح امروز یک تیم 18 نفره هلال احمر به افغانستان منتقل شد.

به گفته دبیرکل جمعیت هلال احمر، سه تیم اورژانس از سازمان اورژانس و خدمات اورژانس، 4 تیم واکنش اورژانس هلال احمر در استان های تهران و البرز و یک تیم از سگ های جاسوس (ANST) هشت تیم آماده استقرار اعلام شدند. در صورت لزوم

در ساعت 1:24 بامداد اول جولای، زمین لرزه ای به بزرگی 6.1 ریشتر ولایت خوست در جنوب شرقی این کشور را لرزاند. به گفته منابع افغان، این زمین لرزه تاکنون حدود 1500 کشته و 2000 زخمی برجای گذاشته است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا