اجتماعی

اطلاعیه دانشگاه تهران درباره اقدام به مرگ خودخواسته یک دانشجو

روابط عمومی دانشگاه تهران در خصوص اقدام به خودکشی یک دانشجو اطلاعیه ای صادر کرد.

در این اطلاعیه آمده است: در پی حادثه ناگوار خودزنی بامداد روز شنبه 21 آذر 1401 در دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشکده فنی که منجر به جراحت بدنی یک دانشجو شد، بلافاصله مجروح شدند. او توسط مقامات کالج به بیمارستان منتقل شد و توسط کارکنان مجرب جراحی شد.

پس از آن بنا به دستور رئیس دانشگاه کمیته ای برای بررسی این حادثه تشکیل شد تا ابعاد مختلف مشکل در ارتباط با خانواده دانشجو و گفت و گو بین شاهدان تشریح و اطلاع رسانی شود. مسئولین دانشگاه و مراجع ذیصلاح در اولین فرصت.

ساعاتی پیش عمل این دانش آموز مصدوم به پایان رسید و هم اکنون در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان نگهداری می شود.

لازم به ذکر است، بعدازظهر دیروز خبری در فضای مجازی مبنی بر اقدام به خودکشی یکی از دانشجویان دانشکده فنی دانشگاه تهران منتشر شد. در جزئیات این خبر گفته شده که این دانش آموز از پشت بام ساختمان پریده و خودکشی کرده است.

طبق اطلاعات منتشر شده در اینترنت، استاد از دانشجو می خواهد که نام فردی را در مقاله خود بنویسد، اما دانشجو موافقت نکرده و در اعتراض به تصمیم استاد خودکشی کرده است.

یک منبع با تایید این خبر گفت: در جریان این حادثه که پیش از ظهر امروز رخ داد، دانش آموزی بر سر اسامی مندرج در مطلب با معلم خود مشاجره کرد. گفته می شود که استاد اصرار دارد افرادی را که هیچ ارتباطی با مقاله ندارند ثبت نام کند، اما دانشجویان امتناع می کنند.

وی ادامه داد: برخی منابع می گویند دانشجویان به استاد می گویند اگر از ثبت نام این فرد امتناع ورزد به خودش آسیب می رساند و با ادامه بحث با استاد این دانشجو خودکشی می کند.

233233

دکمه بازگشت به بالا