استان ها

اصفهان، پایه ثابت تیم‌ملی پومسه است

ترند روز/ اصفهان سرمربی تیم ملی تکواندو پومسه گفت: اصفهان همیشه در تیم ملی تکواندو پومسه جایگاه ویژه ای دارد و به بازیکنان رده ملی در رده های سنی مختلف پاسخ می دهد.

احمد اخلاقی امروز دوشنبه 8 خردادماه در نشست خبری پس از پایان مسابقات انتخابی تیم ملی در اصفهان، گفت: طبق اعلام کمیته فنی تکواندو، پس از یک ماه رقابت بین المللی، این دوره از مسابقات در اصفهان برگزار شد که تمامی بازیکنان در آن شرکت کردند. . در این انتخاب، مدال آوران جهان نیز حضور داشتند و بازی به بازی بدون تردید برگزار شد و در نهایت 10 بازیکن انتخاب و به مسابقات اعزام شدند.

«مسائل مالی بخشی از دغدغه همه فدراسیون‌ها است، بنابراین باید با توجه به شرایط، بهترین نتایج را برای اقلیت‌ها کسب کنند. در جام جهانی کره به عنوان پست ترین مرد تاریخ به همان مسابقه اعزام شدیم. نتایج بسیار درخشان بود. اکنون بهترین نفرات را برای تیم ملی انتخاب کرده ایم.

اخلاقی در خصوص وضعیت تیم ملی ایران توضیح داد: تیم ملی از ابتدای تمرینات زیر نظر استاد کانگ از کره همیشه سربلند بوده است. در سال 2007 قهرمان جهان شدیم و سال بعد به دلیل تور استاد بزرگ کان جایگاه خوبی به دست آوردیم و پومسه را از آن شخص یاد گرفتیم.

به گزارش ترند روز، پومسه، مربی تیم ملی تکواندو جایگاه اصفهان را در تکواندو به طور ویژه دانست و گفت: اصفهان همیشه در انتخاب و حضور در تیم جایگاه ویژه ای دارد. امروز هم آقایان ترکاشوند، بهشتی و نادعلی 3 بازیکن باتجربه و پرافتخار اصفهانی هستند که جزو بهترین های پومسه هستند. اصفهان یکی از اردوهای مستقر است که بازیکنان رده های سنی مختلف را جذب می کند.

اخلاقی درباره هدف گذاری تیم ملی پومسه در بازی های آسیایی یادآور شد: بازی های آسیایی نسبت به سایر مسابقات بین المللی شرایط متفاوتی دارد. در گروه سنی 18 تا 30 سال بازی چرخشی و ترکیبی از انواع پوکه وجود دارد. با توجه به تعویق بازی های آسیایی، بازی انتخابی مجددا برگزار می شود و هر کدام بر اساس ضوابط رای می دهیم.

وی در خصوص میزبانی کره جنوبی و تداوم قهرمانی آن در این رشته گفت: از سال 2006 تاکنون هیچ کشوری نتوانسته جای کره را در مسابقات قهرمانی، قهرمان و بسیار متفاوت از سایر رقبا بگیرد. البته این طبیعی است چرا که کره جنوبی مرکز تکواندو است و سال هاست در رشته پومسه فعالیت می کند. آنها را نمی توان از نظر تعداد بازیکن و مربی با ما مقایسه کرد. این دومین سریال ما در چند فصل است، یک کار عالی و ارزشمند. ما هنوز باید تلاش کنیم تا مبارزه را برای قهرمان شدن زیر نظر داشته باشیم.

سرپرست تیم ملی تکواندو پومسه تاکید کرد: زمانی می توانیم به قهرمانی فکر کنیم که در تمامی رده های سنی تیم اعزام کنیم. در جام جهانی گذشته فقط 13 بازیکن حضور داشتند.

وی ابراز امیدواری کرد: بازیکنان باکیفیتی در این سطح از بازی داشته باشیم و بتوانیم همه آنها را بفرستیم. امیدواریم بار تعیین رتبه ها در پومسه، این دوره به المپیک برود. بنابراین باید به بازیکن سازی و اردوهای تیم ملی ادامه دهیم.

اخلاقی خاطرنشان کرد: ساعی با تلاش ویژه توانست در مدت زمان کوتاهی تیم را ساماندهی و مستقر کند. امیدواریم با هماهنگی بهتری به بازی بعدی اعزام شویم و مطمئنم با پروژه فعلی فدراسیون و هیئت استان، روز خوبی در انتظار ایل کشور است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا