فرهنگ و هنر

اصغر سمسارزاده: مهدی صباغی یک جنتلمن شریف بود

مهدی عزیز، مردی نجیب، باوقار و مودب است، از دست دادنش غم انگیز است، 40 سال در رادیو با هم کار کردیم، شوخی کردیم، سخت تعقیبش کردم، امیدوارم مرا ببخشد. از سخنان اصغر سمسارزاده هنرمند ارشد سینما، تئاتر، تلویزیون و رادیو کشورمان و از دوستان مرحوم مهدی صباغی که با گفت وگویی به بیان خاطراتی از آن مرحوم پرداخت.

اصغر سمسارزاده در گفت وگو با ترند روز، یاد و خاطره هنرمند فقید مهدی صباغی را مردی بزرگوار توصیف کرد و گفت: درگذشت مهدی صباغی عزیز، غم انگیز، روحش شاد. تسلیت به همکاران هنری و برنامه “صبح جمعه با شما”. در طول سالهای زیادی که با او کار کردم بسیار شوخ طبع و دلخور بودم، امیدوارم او مرا ببخشد.

وی با توجه به انتشار ویدئویی در فضای مجازی که مربوط به برنامه صبح جمعه با شماست و مرحوم صباغی در پایان دوران بیماری خود در محل ضبط این برنامه حضور داشت، به جزئیات این فیلم اشاره کرد و گفت: گفت: بیماری های دیگر واقعا مدت هاست مرا آزار می دهد و شرایط سختی داشتم. خدا بیامرزه. فیلم ما در اواخر سال 1999 اکران شد. یادم هست در برنامه «صبح جمعه با تو» او را به رادیو بردیم. خاطرات زیادی از او وجود دارد. من خودم در مورد آن مرحوم شوخی های زیادی کردم و شوخی های فیلم بسیار نمایان و واضح بود. عباراتی که من استفاده کردم برای شوخی و خنده فقط برای حفظ روحیه او بود.

سمسارزاده ادامه داد: حمیدالله یاری دوست عزیزمان که در فیلم روی ویلچر بود مهدی را از کرج در رادیو آورد. من تو اون فیلم شوخی کردم و گفتم ایشالا با کرونا همه نابود میشیم یادت باشه.

این هنرمند سپس بهترین خاطرات مرحوم مهدی صباغی را بیان می کند: سریال محکومین تنها ویدئویی است که من و حمید به اشتراک گذاشته ایم که برای شبکه یک سیما به کارگردانی آقای حمید ساخته شده است. سید حاتمی و تهیه کنندگی بهروز مفید. در یکی از قسمت‌های این سریال من و آقای صباغی نقش دو دوست را بازی می‌کردیم که نقش دو بزرگ‌تر شاغل در آسایشگاه را بازی می‌کردند. ما با هم خاطرات فوق العاده ای داریم. به نظر من این سریال محکوم یکی از طولانی ترین آثار آقای صباغی است.

سمسارزاده افزود: 40 سال با او در رادیو کار کردم. ابتدا با حمید صباغی در کارهای آقای حمید منوچهری آشنا شدم و بعد از آن سال ها با هم کار کردیم و با هم دوست شدیم. او مردی بسیار باوقار، مودب است، لهجه مشهدی خودش را دارد و همیشه سعی می کرد لهجه اش را در کارش پنهان کند اما همیشه یک جایی بیرون می آمد (با خنده) من هم اذیتش کردم، امیدوارم ببخشد چون این همه شوخی حییم از روی عشق و علاقه است. ما در رادیو خیلی با هم کار کردیم، بنابراین تنها خاطراتی که با او داشتم رادیو بود. صباغی مردی نجیب، باوقار، سنگین وزن و بسیار خوب از دنیا رفت، رحمه الله. من تا صبح از شنیدن خبر مرگ او وحشت داشتم که چه کنیم که به خواست خدا ممکن نیست.

این هنرمند ارشد در پایان با تشکر از خبرگزاری ترند روز گفت: از خبرگزاری ترند روز تشکر می کنم که به یاد ایشان بوده و برای شما ارزشمند بوده است. برای من خیلی مهم است که خبرگزاری هایی مثل ترند روز به این موضوع فکر کنند. روحش قرین آرامش در کنار مهدی عزیز.

اصغر سمسارزاده: مهدی صباغی مردی بزرگوار است

اصغر سمسارزاده: مهدی صباغی مردی بزرگوار است

اصغر سمسارزاده: مهدی صباغی مردی بزرگوار است

عکس مهدی صباغی در برنامه کوی نشاط.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا