عمومی

استیلی – اسکوچیچ، پنبه و آتش؟

هدایت حمید استیلی در تیم ملی خیلی هم گستاخانه نیست. استیلی اغلب جزو آن دسته از هواداران فوتبال ایرانی است که مربی ملی را به خارجی ترجیح می دهند. در مورد دراگان اسکوچیچ که اکنون سرمربی تیم ملی است، به سختی نقطه آهنی خوبی پیدا کرده ایم. الان در چنین فضایی کنار مربی کروات است!

به گزارش ترند روز، این روزنامه دنیای اقتصاد وی نوشت: مسئولان جدید فدراسیون فوتبال در اولین تصمیم جدی خود مجتبی خورشیدی را از هدایت تیم ملی برکنار و حمید استیلی را جایگزین وی کردند. البته هیچ کس از فراق خورشید پشیمان نخواهد شد. چون از همان ابتدا حضور در چنین مکانی جای تعجب داشت. اما پیشتازی حمید استیلی در تیم ملی کم نیست. استیلی اغلب جزو آن دسته از هواداران فوتبال ایرانی است که مربی ملی را به خارجی ترجیح می دهند. در مورد دراگان اسکوچیچ که اکنون سرمربی تیم ملی است، به سختی نقطه آهنی خوبی پیدا کرده ایم. در چنین فضایی در کنار مربی کروات می ایستد. این مرد در اولین روز کار خود در ایران کمترین حمایت را دریافت کرد و اکنون باید در مقطعی یکی از منتقدان سابق خود را پیدا کند.

استیلی در گذشته در مورد اسکوچیچ چه گفته است؟

به عنوان سند می توان به بخشی از صحبت های حمید استیلی درباره مربیان تیم ملی در دو سال اخیر نگاه کرد. این واکنش متفاوت بود و اغلب با کنایه و تمسخر برای سرمربی تیم ملی همراه بود. به عنوان مثال استیلی از جمله کسانی بود که از مهدی طارمی در مورد جنجال تاریخی بر سر تفرقه بین بازیگران ایرانی حمایت کرد. گزیده ای از صحبت های او را در زیر بخوانید: «اصلاً موافق نیستم. بازیکنان ایرانی بسیار باهوش هستند. آنها فقط به زمان برای برقراری ارتباط نیاز دارند. بازیکنان ما چگونه می توانند در خارج از کشور تاکتیکی باشند؟ آنها با یک تیم اروپایی خوب بازی می کنند. مهدی طارمی، سردار آزمون، علیرضا جهانبخش، علی قلی زاده و دیگر بازیکنان لژیونر را ببینید. آنها بازیکنان باکیفیتی هستند. بیشتر بازیکنان تیم ملی ما در اروپا بازی می کنند. “اگر آنها برنامه ریزی نمی کردند، چگونه به اروپا رسیدند؟”

این اقدام عجولانه زمانی انجام شد که نیت واقعی اسکوچیچ به درستی در ایران منعکس نشد. استیلی حتی بعدا گفت طارمی نیازی به عذرخواهی ندارد و باید به اردوی تیم ملی برگردد. حمید خان نیز یکی از کسانی بود که علیرغم بردهای پی در پی تیم ملی، توانایی اسکوچیچ را زیر سوال برد و نقش یک بازیکن برجسته را در نظر گرفت. استیلی پس از پیروزی تیم ملی در چهار بازی متوالی مقدماتی جام جهانی گفت: “این چهار بازی معیار خوبی برای ارزیابی عملکرد اسکوچیچ نخواهد بود.” بازیکنان و نزدیکان تیم می توانند بهتر بیان کنند. ما نمی توانیم به عنوان مردم عادی صحبت کنیم. بحرین و عراق از نظر فنی به ما نزدیک نیستند، اما به دلیل نتایج ملموس، احساسات و نگرانی هایی وجود داشته است.

استیلی الان چی میگه؟

در این شرایط طبیعی است که پس از اعلام استیلی به عنوان رئیس تیم ملی، نسبت به این موضوع حساس باشیم. برخی حتی حضور حمید خان در این تیم را مقدمه اخراج اسکوچیچ دانستند. با این حال، استیل که از این واکنش آگاه بود، دیروز سعی کرد بر صندلی دیگری بنشیند. با توجه به نتایج خوب تیم ملی و عملکرد فوق‌العاده اسکوچیچ، طبق قراردادی که این مربی از پایان جام جهانی با فدراسیون بسته است، هیچ فردی شایسته‌تر از او برای هدایت تیم ملی وجود ندارد. ، “او گفت. درباره اسکوچیچ گفت. بیایید نگاهی بیندازیم و تعریف کنیم!

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا