عمومی

استقبال مردم شاهرود از دز سوم واکسن کرونا در حد انتظار نیست – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، حسین شیبانی شامگاه چهارشنبه در حاشیه اولین وبینار مترجم دانش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با انجمن اپیدمیولوژیک تدارکات سلام ایران در خصوص موضوع گزارش نتایج انتخابات سراسری پس از واکسیناسیون کووید 19 و در گروه مطبوعات گفت: مردم نباید این تصور را داشته باشند که کرونا تمام شده و دوباره برگشته است و تاکید کرد: می توان جلوی آن را گرفت. گسترش بیماری زمانی که حداقل 70 تا 75 درصد افراد تمام دوزهای واکسن کرونا را تزریق می کنند.

وی با بیان اینکه این کار فقط می تواند با افزایش کوتاه مدت شیوع ویروس کرونا مقابله کند نه رفع بیماری، گفت: ویروس کرونا مانند وبا و سایر بیماری ها قابل کنترل است، همین. قابل حذف نیست، بنابراین از رسانه ها می خواهیم که این موضوع را پوشش دهند، یا باور اشتباه را به ما اطلاع دهند و در اصلاح آن به ما کمک کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با اعلام اینکه در چند روز اخیر علیرغم همه توصیه ها برای حضور مردم در مجالس و مهمانی ها، همچنان ممکن است شاهد افزایش «ما بیمارستان و بیمار باشیم»، گفت: واکسن ها با استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی، سه هستند این رکن کاهش شیوع این بیماری است.

شیبانی با بیان اینکه نمی دانیم کرونا در آینده ممکن است چه عوارضی ایجاد کند، بهترین کار این است که به هیچ وجه دچار آن نشویم، گفت: راه حل مبارزه با آن واکسیناسیون است، بنابراین همه مراکز همایش ما دو نفره میزبان افراد هستند. دور صبح و عصر

وی با بیان اینکه روز چهارشنبه 34 بیمار کرونا در بیمارستان امام حسین (ع) بستری شدند، گفت: روند کرونا در شاهرود همچنان با کاهش فاصله دارد و 6 بیمار نیز در ICU بستری شدند.

دکمه بازگشت به بالا