اجتماعی

استفاده از پساب ها برای توسعه فضای سبز ضرورتی اجتناب ناپذیر است

استفاده از گازهای گلخانه ای برای توسعه فضای سبز امری اجتناب ناپذیر است

ترند روز/ قم استاندار قم با بیان میزان مصرف آب شرب برای آبیاری فضای سبز، بر آمادگی برای استفاده از پساب در توسعه فضای سبز تاکید کرد.

سید محمد تقی شاهچراغی استاندار قم روز شنبه در نشست بررسی مسائل آب و فاضلاب استان قم که در سالن امام جواد (ع) استانداری برگزار شد، به کمبود منابع آبی اشاره کرد و گفت: سیاست سازمان آب و فاضلاب استان قم استان برای ایجاد صنعت کم آبی: فهرستی از این گونه صنایع تعریف شود و بر اساس توانایی استان مجوز صنایع جدید صادر شود.
وی در خصوص مصرف آب شهری برای آبیاری فضای سبز در قم، تعیین مهلت های مشخص برای تغییر این سیاست ها را ضروری دانست و افزود: فضای سبز آبیاری شهرداری ها، ادارات دولتی و دانشگاه ها باید مشمول تصفیه فاضلاب شود.
استاندار قم گفت: برای استفاده از پساب های موجود و احداث تصفیه خانه فاضلاب در مجموعه ای که آب فراوان برای آبیاری فضای سبز وجود دارد باید برنامه ریزی های لازم انجام شود.
شاهچراغی همچنین با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت نمایندگان قم در مجمع اسلامی برای رسیدگی به موضوع آب و فاضلاب، گفت: نوسازی شبکه انتقال آب و آلایندگی باید توسط سازمان ملی و وزارت نیرو رصد شود. .
وی در آخرین سخنان خود به بحران خشکسالی ناشی از کاهش بارندگی نیز اشاره کرد و خاطرنشان کرد: در چنین شرایطی باید مدیریت خوب و صرفه جویی در مصرف آب در اولویت دولت و بخش خصوصی قرار گیرد.
در این جلسه گزارشی از برنامه آبرسانی و تصفیه فاضلاب شهر قم در شرق قم، پردیسان و شهرهای سیل زده در نیمه اول سال جاری ارائه شد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا