عمومی

استان بوشهر در شب تاسوعای حسینی غرق در عزا و ماتم شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش نویسنده آنلاین ، امسال نیز مانند سالهای گذشته ، مردم استان بوشهر در آستانه قیام حسینی مراسم و برنامه های مختلفی را برای عزاداری شهدای دشت کربلا برگزار کردند.

به دلیل استعمار ، فضای مجازی بخش بزرگی از برنامه های عزاداری امشب را میزبانی کرد و بسیاری از مردم در خانه های خود از طریق رسانه های اجتماعی و رسانه های اجتماعی عزاداری کردند.

مراسم عزاداری برای مردم در مکانهای مختلف توسط هیئت عزاداری با رعایت اقدامات پزشکی شدید برگزار شد و مردم با استفاده از ماسک و سایر اقلام پزشکی عزاداری کردند و فاصله جامعه عزاداران را رعایت کردند.

شناخت گوشواره به صورت عزاداری

رئیس شورای مذهبی استان بوشهر در گفتگو با خبرنگار آنلاین اظهار داشت: مردم استان بوشهر نسبت به اهل بیت (ع) عشق و تعهد زیادی دارند و هر ساله در ایام محرم و صفر شاهد اوج گیری هستیم. عشق و تعهد مردم به سید سالار شهیدان و همراهانش.

نوشاد نوشادی افزود: امسال به دلیل شرایط خاص کرونا ، شاهد ممنوعیت برگزاری مراسم عزاداری در ده سال اول محرم هستیم ، اما این موضوع از عشق و ارادت مردم کم نمی کند.

وی گفت: در این شرایط مردم مقدمات مختلف خاصی را فراهم کرده اند و در نقاط مختلف استان بوشهر نیستند و طبق معمول عزاداری شهدا را انجام می دهند.

رئیس هیئت مذهبی امور دینی استان بوشهر اعلام کرد: تاریک شدن خانه ها ، تخته ها ، خانه ها ، خیابان ها و … بخشی از برنامه عمومی به مدت ده سال ابتدا در ماه محرم.

وی از احداث یک مرکز بهداشتی خبر داد و افزود: مراسم و برنامه های محرم با وجود گرمای هوا در استان بوشهر ، در فضای باز و مطابق با تمام ضوابط بهداشتی برگزار می شود.

نوشادی با اشاره به اینکه ناظران بر اجرای جشنواره محرم نظارت می کنند ، خاطرنشان کرد: میزان رعایت مناسک مراسم عزاداری محرم به مراتب بیشتر از جاهای دیگر است.

راه امام حسین مستقیم راه مقدس است

نماینده ولی فقیه استان و امام جمعه بوشهر در سوگواره مجازی اعلام کرد: بهره گیری از راه امام حسین (ع) راه نجات مردم و کمال. فرزندان مردان است.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری راه امام حسین (ع) را راهی مقدس مستقیم دانست و گفت: در نهایت این راه سعادت در دنیا و نجات در آخرت و رسیدن به بهشت ​​مقدس است.

وی مطالعه آموزه های حسینی درباره تاسوعا و عاشورا را برجسته کرد و افزود: راه نجات و سعادت بشر در زمین و رستگاری در آخرت ، پیروی از راه امام حسین (ع) است.

امام جمعه از بوشهر اعلام کرد: بررسی واقعه عاشورا نشان می دهد که برخی از فدائیان از داشتن ثروت در جهان کوتاهی کردند و تنها 72 نفر جان خود را نجات دادند و جاودانه شدند.

وی افزود: امام حسین در عمر 57 ساله برکت خود آموزه های زیادی در مورد سعادت انسان در زمین و رستگاری در آخرت دارد که نشان می دهد جوهر آفرینش انسان دین است و انسان ها می توانند در همه زمینه ها به کمال و سعادت دست یابند. دین

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا