اجتماعی

استاندار تهران: شاید در موضوع زکات کار بخشنامه‌ای خیلی موثر نباشد

استاندار تهران در سخنانی درباره موضوع فقر مطلق گفت: بعد از مشکل فقر مطلق کارگروه های مختلفی تشکیل دادیم و جلساتی برگزار کردیم. با توجه به حلقه مهم در مسئله فقر مطلق، مسئله زکات است که باید رعایت شود.

به گزارش ترند روز، محسن منصوری در همایش طلایه داران زکات گفت: حدود دو ماه پیش در خدمت آقای پرپانچی بودیم. اقتصاد استان تهران، زکات را مسئله اصلی نمی دانستیم.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: در بحث زکات ممکن است کار ما طبق رهنمودها و قوانین به نتیجه نرسد. جلسه ائمه جمعه برای رسیدگی به این موضوع و دفاتر کمیته کمک دولت و … تشکیل جلسه می دهند تا موضوع را از نزدیک پیگیری کنند.

منصوری ادامه داد و در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: حضرت آقا یک جمله خیلی مهم هم دارند که باید انجام دهیم.

وی در ادامه با بیان اینکه اولویت های ساختار موضوع در بسیاری از موارد اجرایی به اشتباه تغییر کرده است، افزود: اولویت ما اساساً با دین ما مشخص شده و در آیات و روایات مشخص شده است. گفتند زکات در 27 جا با اقامه نماز ذکر شده است. از یک طرف، در بعد اجتماعی، ما بسیار مهم هستیم. ما علاوه بر خوبی هایی که پیش آمد و سختی هایی که کشید، از نظر کمبودهایی که داریم و کاستی هایی که در خدمت داریم، مردم را از نظر معیشت و نیازهای زکات می بینیم. مانند مسکن و خدمات درمانی و جهیزیه. مشکل دارند. لایه های مختلف وقتی زیر پوست شهر را می بینیم، گاهی ممکن است انسان شب ها نیاز به نان داشته باشد.

وی در ادامه به فقر مطلق پرداخت و ادامه داد: بعد از بحث فقر مطلق کارگروه های مختلفی تشکیل دادیم و جلساتی برگزار کردیم. با توجه به حلقه مهم در مسئله فقر مطلق، مسئله زکات است که باید رعایت شود.

وی با بیان اینکه شورا باید در این زمینه در شهرستان جدی گرفته شود، گفت: تا زمانی که منجر به ایجاد شبکه نشود کارساز نخواهد بود. مواد آنها را در مجموعه وزارت کشور داریم. ما ولسوالی ها و روستاها داریم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا