عمومی

از مهدکودک سگ‌های خانگی تا روانشناس سگ‌های افسرده!

هر ساله انسان گرایی حیوانات خانگی و معادل سازی محیط هر انسان با حیوان خانگی وارد مرحله جدیدی می شود، به طوری که اکنون آنقدر مهم به نظر می رسد که این انسان گرایی فقط به خاطر درآمد انجام می شود – پول جدید در این مورد وارداتی .

ایسناپلاس – لیلا شکیب آنلاین:نگهداری از حیوانات در خانه مربوط به دیروز و امروز نیست. دامداری از قدیم الایام عادت بشر بوده است. اما در چند سال اخیر تحول بزرگی در نگاه و برخورد با این مشکل ایجاد شده است. در گذشته اگر مردم برای رفع نیازهای خود از قبیل نگهبانی، حفاظت و غذا از حیوانات اهلی نگهداری می کردند، اما اکنون به نظر می رسد که نگرش عمومی نسبت به دامداری به خصوص در زندگی شهری تغییر زیادی کرده است. خواستن آنها این احتیاط را دارند، زیرا تغییر می کنند. در برخی موارد نیازهای مادی افراد در نگهداری از حیوانات اصلا مهم نیست و حیوانات فقط نیازهای معنوی صاحبان خود را تامین می کنند.

پت خط جدید شرکت تولید

شاید نام شرکت جدیدی را شنیده باشید که با حیوانات خانگی مرتبط است. مشاغلی مانند: سالن های نظافت حیوانات خانگی، خانه بازی این حیوانات، باشگاه های ورزشی، آتلیه های عکاسی یا حتی روانشناس حیوانات! این شرکت ها بیشتر در شهرهای بزرگ و با کمک تبلیغات سایبری در بین صاحبان حیوانات خانگی شناخته می شوند. بیشتر و بیشتر مردم در مورد آنها صحبت می کنند و آنها به کسب و کارهای سودآور برای صاحبان خود تبدیل می شوند. ما به هر یک از شعب آنها در تهران سر زدیم تا از جزئیات عملیات آنها بیشتر بدانیم.

از مهد کودک حیوانات خانگی گرفته تا روانشناس سگ های افسرده!

“چه کنم” در هاپوی!

فعالیت این مزون با یکی از شبکه های اجتماعی آغاز شد; اما در حال حاضر آنها نیز بخش خرید خود را دارند. این شرکت توسط دو زن تأسیس و مدیریت می شود که شغل اصلی آنها دوخت لباس های مختلف برای سگ، گربه و سایر حیوانات خانگی است. لباس های ورزشی، لباس های راحتی و حتی لباس های بلند و دیگر لباس های رسمی برای حیوانات در اینجا دوخته می شود و در اطراف آن لباس های متعددی برای حیوانات مختلف وجود دارد. لباس های فصول گرم و سرد جدا از هم هستند، جنس ها و رنگ های زیادی دارند و در نگاه اول لباس ها شبیه لباس های بچه گانه هستند. مدیر فروش توضیح می دهد: ما اینجا لباس های آماده حیوانات خانگی داریم و سفارش های سفارشی هم می گیریم. جدول راهنمای اندازه گیری را به ما می دهد و تأکید می کند که اطلاعات دقیق تری در مورد آن در صفحه مجازی خود دارند. وی افزود: در فصل سرما فروش ما افزایش پیدا می کند و معمولاً مشتری زن بیشتر از مشتری مرد است. گران ترین اقلام لباس و لوازم جانبی سگ است. من خودم حیوان خانگی ندارم اما همانطور که می بینید مراقبت از ظاهر سگ نسبت به سایر حیوانات جذابتر و مهمتر است. امروزه سفارش خیاطی حیوانات خانگی و صاحبان نیز داریم، این مدل لباس برای جشن تولدها و مراسمی طراحی شده است که صاحبان حیوانات خانگی عاشق آن هستند.لباس های مشابه بپوشند و حیوانات خانگی آنها زیبا و آرام هستند. البته گاهی اوقات برای خود حیوان مناسبت خاصی مانند تولد یا سالگرد حیوان خانگی وجود دارد. در این شکل از مراسم، صاحب حیوان از نوع حیوان آگاهی بیشتری دارد و ما این مدل ها را برای آنها آماده می کنیم» سپس به کت و شلوار، کراوات و پیراهنی که جلوی شاه قرار می گیرد اشاره کرد که شبیه به آن است. برای دختران و خانم ها. پسرها جدا هستند. قیمت لباس ها با توجه به سایز و جنس و از دویست تومان تا یک میلیون تومان متغیر است. از او در مورد نحوه لباس پوشیدن حیوانات می پرسیم که خندید و پاسخ داد: گربه ها در این مورد مشکل تر از سگ ها هستند و در مقابل نپوشیدن لباس مقاومت می کنند. اصلا” هست.”

از مهد کودک حیوانات خانگی گرفته تا روانشناس سگ های افسرده!

به مهد کودک خوش آمدید!

در یکی از خلوت ترین و آرام ترین مناطق شمال تهران به ویلا رفتیم که مشروط به برنامه ریزی و قرار قبلی بود. این خانه که حدود 1000 متر طول دارد دارای حیاط بزرگ و درختی در وسط آن است. در یک طرف حیاط ساختمانی یک طبقه و در طرف دیگر سوئیت کوچکی قرار دارد که دفتر موسسه و راه ورود به موسسه از اینجاست. در این دفتر ورودی، زنی جوان و دلپذیر پشت میز می نشیند و از حیوان استقبال می کند و حیوان را تقدیم می کند. پس از آن بر اساس نوع حیوان، اقدامات خاصی برای او در نظر گرفته می شود. در ساختمان انتهای حیاط حدوداً پنج اتاق وجود دارد که یکی از آنها دفتر مربی است. چهار باقیمانده پناهگاه حیوانات و اتاق بازی هستند.

علاوه بر این، در داخل حیاط چندین وسیله زمین بازی مانند تاب و سرسره وجود دارد که چندین سگ می توانند از آنجا بپرند. قیمت را از خانم پشت میز پرسیدیم که او پاسخ داد: «هزینه نگهداری از این حیوانات در هر ساعت بسته به گونه، حیوان و نوع نگهداری که صاحب آن انتخاب می کند، بین 100 تا 300 هزار تومان است. . مشتری باید نیمی از مبلغ را به صورت پیش پرداخت بپردازد و شناسنامه نیز ارائه کند» و سپس توضیح داد: «ما شناسنامه را قبول می کنیم، زیرا بسیاری از اوقات صاحب حیوان ندارد. حیوان خانگی او را دنبال کنید زیرا فکر می کردیم دیگر نمی توانیم از او مراقبت کنیم او آن را نداشت اما نمی خواست آن را به خدا بسپاریم! به همین دلیل به ما سپرده شد. اما ما ظرفیت نگهداری تمام وقت از حیوانات را نداریم و برای ما مقرون به صرفه نیست. یکی دیگر از مواردی که به دلیل عدم تعیین وقت قبلی نتوانستیم وارد آن شویم مرکز ورزشی سگ های خانگی است که این مجموعه شامل: استخر، تردمیل، سالن بدنسازی می باشد.

از مهد کودک حیوانات خانگی گرفته تا روانشناس سگ های افسرده!

باشگاه خوشحال کردن سگ های خانگی با ماساژ!

ماساژ مخصوص سگ های خانگی است و بسته به نوع فعالیت انتخابی، قیمت استفاده از آن در هر ساعت متغیر است. همچنین در یکی از اتاق های این مجموعه یک دامپزشک برای ویزیت حیوانات وجود دارد. سلامتی حیوان را بررسی می کند و در صورت لزوم دارو یا پودر تقویت کننده می دهد. با یکی از مشتریان، خانمی مسن که هفته ای یک بار سگش را به این مرکز می آورد، گفت و گو کردیم تا از سلامت جسمانی و سرگرمی و گونه های سگش اطمینان حاصل کند. او می‌گوید که “سگ‌ها نسبت به سایر حیوانات خانگی به حضور در داخل خانه حساس‌تر هستند و زمانی که زمان زیادی را در داخل خانه سپری می‌کنند دچار اختلالات رفتاری مانند ضربه زدن به در و دیوار می‌شوند.” وی پس از تحویل سگ به نگهبانان مجموعه، از خدمات آنها تشکر کرد و گفت: بسیار خوشحالم که پس از کرونا دوباره مجموعه فعالیت خود را آغاز کرده و از اینکه حیوان خانگی اش در اینجا مشغول تفریح ​​است، خیالش راحت است. قیمت این مجموعه نسبت به سایر مراکز خدمات حیوانات خانگی بسیار بالاتر است و به نظر می رسد کسانی که به آن مراجعه می کنند سطح مالی بالایی دارند. در این مجموعه یک آتلیه نقاشی حیوانات و یک پت شاپ وجود دارد که به گفته این خانم خاص، محصولی جامع تر از پت شاپ های سطح شهر دارد.

از مهد کودک حیوانات خانگی گرفته تا روانشناس سگ های افسرده!

یک کلینیک روانپزشکی برای سگ های افسرده؛ بفرمایید؟

اگرچه روانشناسی حیوانات نسبت به سه مورد قبلی کمتر رایج است و ممکن است برای بسیاری از افراد شناخته شده نباشد، اما این پدیده ای است که امروزه وجود دارد، بسیاری به آن مراجعه می کنند و آن را به دیگرانی که حیوانات خانگی دارند توصیه می کنند. خانمی در مطب یکی از این روانشناسان توضیح داد که سگ من مدت زیادی است که در طول روز فعالیت چندانی نداشته است، اکثر آنها آرام می نشینند، یکی از دوستانم مرا به اینجا آورد و وقتی سگم را راهنمایی کردم. چند ساعتی با بازی مشاوره گرفتم، تشخیص تخصصی اینجا افسردگی فصلی است که می گوید حیوان گاهی به آن مبتلا می شود، چند توصیه کردم که سعی کردم رعایت کنم و الان به اینجا آمده ام. یک ساعت در هفته به مدت یک ماه، و کارشناسان اینجا با حیوان خانگی من یک بازی ویژه با هزینه ساعتی سیصد هزار انجام می دهند. به او کمک کنید تا از افسردگی خارج شود.

کسب و کارهای جدیدی که در ارتباط با حیوانات خانگی ایجاد شده و در شهرهای مختلف در حال رشد هستند، علاوه بر پاسخگویی به برخی از نیازهای صاحبان حیوانات، گاهی نیازهای جدیدی را نیز برای کسب سود بیشتر ایجاد می کنند. امروزه در رابطه صاحبان حیوانات با صاحبان این شرکت ها و در کتاب های آنها درباره حیوانات شاهد نوعی انسان گرایی حیوانات هستیم. مثلاً آنها را با کلماتی مانند «پسر یا دخترم» خطاب می کنند و نیازهای انسان را در نظر می گیرند. با همه اینها، ما شاهد نوعی تغییر در نگاه ما به حفظ حیوانات در گذشته هستیم. به این ترتیب، با توجه به هزینه و زمان صرف شده برای دام، به نظر می‌رسد برخلاف گذشته، در این مورد، انسان در خدمت تأمین نیازهای حیوانات و در مقابل تأمین نیازهای معنوی خود از طریق آنهاست. با این تفاوت که ممکن است از حیوانی که فکر می کنند انسان است، ایده درستی دریافت نکنند و این شیوه زندگی ممکن است آنها را دلسرد کند و در رفع نیازهای خود با چالش های بیشتری روبرو شود – روحی و عاطفی. آنها نمی دانستند که این فروشگاه ها و مشاغل جدید فقط بازارهای جدیدی هستند، نه مکانی که به آنها کمک کند زندگی بهتری داشته باشند حتی با حیوانات خانگی خود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا