اقتصادی

از اعلام قیمت مصوب مرغ تا مشروط شدن ترخیص شیرخشک

در هفته جاری اخبار مهمی در حوزه کشاورزی منتشر شد که از مهمترین آنها می توان به افزایش قیمت مرغ گرم، شرایط عرضه شیر بچه و راه اندازی سامانه ستکاوا اشاره کرد.

به گزارش ترند روز، این هفته اخباری مبنی بر آغاز به کار سامانه و سامانه مزرعه قراردادی به گوش رسید ستکاوا آن آغاز شده. وزیر جهاد کشاورزی در روز جهانی غذا از راه اندازی سامانه ای خبر داد که به کشاورزان اجازه می دهد تمایل خود را برای کشت گندم به صورت قراردادی و دریافت محصولات خود اعلام کنند.

وی همچنین از عرضه مستقیم مرغ به فروشگاه در قالب سامانه ستکاوا خبر داد و گفت: بر اساس شرایط اتخاذ شده برای کلیه خرده فروشی ها، فروشگاه های زنجیره ای می توانند در گام اول سفارش خود را ثبت کنند تا در صورت نیاز جوجه سرد در سامانه دریافت کنند. . و سپس مرغ داغ به زودی اضافه می شود.

خرید کنید در خبری دیگر این هفته آمده است: «میوه برای مردم اولویت ندارد. کارشناسان بازار میوه معتقدند با توجه به بار و ارقام زیاد و البته کاهش توان اقتصادی مردم، میوه در اولویت نیست. برای خرید در ماه اکتبر و همین باعث سقوط بازار شد.

انتشار خبری دیگر در این هفته شرایط این ترشح شیر نوزاد است. رئیس انجمن تولیدکنندگان پودر بچه در گفت وگو با ترند روز، از تصویب قانونی در مجلس برای کاهش مالیات اضافی پودر بچه و عوارض گمرکی خبر داد، اما این قانون هرگز وجود نداشته است. به دولت ابلاغ و در صورت تصویب فوری این قانون در گمرک در صورت عدم ابلاغ ممکن است واردکننده مشمول ماده 7 گمرک شود.

تغییر می کند قیمت مصوب مرغ گرم 63 هزار تومان یکی از بزرگترین اخبار منتشر شده در این بخش است. بر اساس مصوبه مرکز کنترل بازار، با توجه به افزایش هزینه های تولید و تداوم تولید، قیمت مصوب مرغ گرم از 59 هزار و 800 تومان به 63 هزار تومان رسید.

است آیا مبادله دام با گوشت به نفع کشاورزان خواهد بود؟ این هفته نیز اخباری منتشر شد، وزارت جهاد کشاورزی چندی پیش اعلام کرد که به منظور تامین گوشت قرمز داخلی و کاهش هزینه های تولید برای دامداران سبک و سنگین، در قالب تولید قراردادی اجرا می شود. مدیرکل گروه مرکزی دام سبک در کشور معتقد است اگر نهاده ها به قیمت بازار به دامداران تحویل داده شود، مطمئناً به کشاورزان کمک می کند، اما اگر جو و ذرت به دولت تحویل داده شود.

یک هفته یکی از اخباری که در آن هفته منتشر شد «بازار میوه آرام» بود که به گفته بازار، در حال حاضر بازار ثبات دارد و قیمت نسبت به هفته گذشته تغییر چندانی نکرده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا