اجتماعی

ارزیابی مدارک معلمان برای «رتبه‌بندی» در چه مرحله‌ای است؟

رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش درباره روند صدور حکم معلم توضیحاتی ارائه کرد و درباره زمان صدور گواهینامه معلم گفت: ارزیابی هر همکار که انجام می شود در یک اثر قرار می گیرد. دایرکتوری هیئت نظارت و با توجه به اطلاعات دریافتی به نحوی که باید پیش می رود و امکان یکبار و یکبار انجام آن برای معلم وجود ندارد.

محسن زارعی در گفت وگو با ترند روزوی درباره روند ارزشیابی معلمان و روند انجام این کار که چند ماهی است آغاز شده و هنوز به نتیجه نهایی نرسیده است، بیان کرد: ارزیابی صلاحیت ها و نقاط قوت ادامه دارد، معلم و ممتحن مشغول هستند.

وی افزود: ارزیابی به صورت تصادفی و در هر کشوری انجام می شود و همکاری که باعث ارزشیابی می شود علاوه بر استان محل سکونت، مورد معلم را نیز بررسی می کند.

رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش با بیان اینکه گزارش تاثیر رفتار مدیران مدارس (مدیران مستقیم) با همکاری مسئولان از جمله گروه های مربیان، مدیران آموزش و پرورش، شوراهای آموزش و پرورش تهیه شده است، گفت: معلمان، آموزش و پرورش کارکنان و انجمن اولیا و مربیان گفت: روند کار این است که مسئولان در جلسه دو دقیقه ای در مورد هر معلم گفتند که چقدر همکارانش خوب است. مدیران به نمایندگی از این مقامات رفتار را به حسابرسان گزارش می دهند.

زارعی اضافه کرد: از ابتدا می توانستیم بگوییم که مدیران این رفتارها را مستند می کردند که مشکلاتی را به همراه داشت، زیرا ادبیات متفاوت بود و نمی توانستیم گزارش های منسجمی بگیریم و ممکن بود در ارزیابی نهایی دچار مشکل شویم. به همین دلیل برای هر مهارت، بعد و هر بعد رفتار و رفتار را استاندارد کرده و پیش بینی کرده ایم که مدیر باید رفتار هر یک از همکاران را در هر بخش اندازه گیری کند.

وی با بیان اینکه پس از آن ارزیاب بر اساس گزارش مدیر، کار ارزیابی را انجام می دهد و با نمونه های مهارتی مقایسه می کند و گفت: سیستم در آن کار کمک می کند. مدارک ارائه شده توسط شرکا توسط مدیر برای احراز هویت و اصالت تایید می شود. همکاران بررسی کننده از این امر راضی هستند و همان سند و میزان پوششی که شایسته آن است را تایید و تایید می کنند.

رئیس مرکز سنجش و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش ادامه داد: برای هر مهارت یک نمره در قالب کارت امتیازی تولید می شود و اعضای هیأت سنجش با توجه به نمره تولید شده و در صورت وجود نمره نهایی را تعیین می کنند. . مشکل، آنها به ارزیابی باز می گردند.

زارعی درباره زمان انتشار تمامی شماره های معلمان گفت: ارزشیابی هر یک از همکاران در پوشه ای در اداره کنترل قرار می گیرد و با توجه به اطلاعات دریافتی به ترتیب انجام می شود نه اینکه کاری یک بار و قضاوت انجام شود. برای همه منتشر می شود

وی افزود: تا هفته گذشته مدیران پرونده 700 هزار نفر و بازپرس پرونده 60 هزار نفر را بررسی کردند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا