اجتماعی

ارائه لایحه جدید شورایعالی استان‌ها به مجلس در آبان درباره فرونشست زمین

رئیس کمیته ساخت و ساز شورای شهر تهران از بررسی پدیده «افت» در شورای عالی استان خبر داد و گفت: در پایان آبان ماه لایحه وضعیت رکود کشور ارائه می شود. با مخالفت تقدیم مجلس شد».

حجت سلام آقامیری در گفت وگو با ترند روز. وی در خصوص آخرین بررسی وضعیت فرونشست زمین گفت: کمیته ای در شورای شهر تهران برای بررسی وضعیت فرونشست زمین تشکیل شد و ظرف چند ماه با دعوت از کارشناسان و معلمان این حوزه بررسی شد. بیرون و ما ایده ها و پیشنهادات را خلاصه کرده ایم.

وی با بیان اینکه در نظر داریم این بررسی ها را از طریق شورای عالی استان برای تصویب به مجلس برسانیم، گفت: به همین دلیل لازم است کارگروهی در این خصوص در شورای عالی استان تشکیل شود تا انجام شود. با جزئیات بیشتر بررسی و تهیه لایحه از آنجایی که شورای عالی هر دو هفته یکبار تشکیل جلسه می دهد، به نظر می رسد برای بررسی این نظرات دو ماه زمان نیاز باشد.

آقامیری با اعلام اینکه در پایان آبان ماه لایحه وضعیت رو به زوال کشور با مخالفت تقدیم مجلس می شود، گفت: مشکل کاهش اراضی موارد خاصی است که باید به صورت فنی و ویژه کار شود و در در این لایحه تلاش می کنیم تا تعریف وظایف و مسئولیت های سازمان تعریف شود و به طور کلی در نظر داریم که مسئولیت های کاهش کشور را بر عهده سازمان متولی قرار دهیم تا اقدامات پیشگیری و پیشگیری را انجام دهیم. نظارت این سازمان اعتماد به صورت تلفیقی.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا