اجتماعی

ادغام دو سازمان محیط زیست و منابع طبیعی از دستورکار خارج شد

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در تازه ترین اظهارات خود درباره ادغام این سازمان با منابع طبیعی گفت: موضوع اتحاد دو سازمان حفاظت محیط زیست در حال حاضر حل نشده است، حیات و منابع طبیعی.

به گزارش ترند روز،ادغام دو سازمان حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی و مدیریت این تفرجگاه به عنوان یک ایده برای دهه ها مطرح شده است. روز سه شنبه 10 آذرماه این موضوع در شورای مدیریت دولتی مطرح شد. رئیس جمهور برای تهیه این طرح و بازگرداندن آن به شورای کشور دو ماه مهلت داد، اما این موضوع انتقادات زیادی را به همراه داشته است.

بیشتر بخوانید:

علی سلاجقه در گفت وگو با ترند روز. وی در پاسخ به نظرات و انتقادات وارده به طرح ادغام انجمن منابع طبیعی و آب و انجمن حفاظت از محیط زیست اظهار داشت: موضوع ادغام انجمن حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی تنها در قالب ارائه شده توسط استخدام موجود است. . شورای عالی مدیریت دولتی طبق بحثی که مطرح شد، رئیس جمهور و رئیس جمهور دو ماه مهلت دادند تا پرونده را بررسی کنند، بنابراین هنوز این اتفاق نیفتاده است.

وی ادامه داد: نظرات کارشناسی فراوان در مورد این مشکل آیا مسئولیت کلی سازمان در قبال منابع طبیعی و محیط زیست مشترک است یا خیر؟ خوشبختانه همه فکر می کنند که وظایف دو سازمان نزدیک به هم است اما همیشه حمایت از تولید به ویژه کشاورزی وجود دارد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست افزود: ما معتقدیم زمین پشتیبان انواع تولیدات چه در حوزه کشاورزی و چه در صنعت و چه حتی در خدمات است. و در این میان نیازی به تکیه بر افراد متخصص نیست. حوزه بحث کارشناسی در کشور فعال است و کارشناسان می توانند نظرات خود را ارائه دهند.

سلاجقه در پایان تصریح کرد: موضوع ادغام دو سازمان حافظ محیط زیست و منابع طبیعی در دستور کار فعلی نیست.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا