عمومی

اختصاص ۵۵۰میلیارد جهت طرح‌های هدف بازآفرینی شهری خراسان شمالی – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین قاسم قاسمی، در جلسه ستاد نوسازی شهرستان خراسان شمالی که در سالن شهدای استانداری برگزار شد، گفت: این مبلغ صرف ساماندهی راه ها و پروژه های بهسازی 10 محور از سه منطقه می شود. شهرستانها، بجنورد، شیروان و اسفرین.

مدیرکل راه و توسعه خراسان شمالی اعلام کرد: 6 منطقه در بجنورد، سه روستا در شیروان و یک منطقه در اسفرین از منابع مربوط به کمبود بهره مند می شوند.

وی همچنین افزود: 20 درصد از مساحت خراسان شمالی به عنوان سکونتگاه غیرمجاز و 12 درصد از مساحت آن به عنوان بافت فرسوده ارزیابی شده است و بررسی سایر شهرهای استان نیز انجام شده است.

قاسمی با اشاره به اینکه در مجموع 32 درصد جمعیت استان در بافت شهری ناکارآمد زندگی می کنند، خاطرنشان کرد: در شهرهای بجنورد، شیروان، اسفرین، گرمه، جاجرم و آشخانه بافت شهری ناکارآمد مشخص است و تحلیل کارشناسان اشاره کرده است. در این پنج شهر برگزار می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی در ادامه از دریافت 40 میلیارد تومان اعتبار از محل طرح مقاوم سازی خبر داد و افزود: این مبلغ بدون احتساب قیر رایگان 2 هزار تنی است که از ابتدای سال 96 تاکنون 100 درصد اخذ شده است. سال پروژه.

وی ادامه داد: 9 میلیارد و 700 میلیون تومان از محل مالیات اضافه یک درصدی به طرح های نوسازی شهری استان اختصاص یافته است.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی با یادآوری اینکه مطالعه نوسازی شهری در سه شهر استان انجام شده است، یادآور شد: بر اساس مطالعه انجام شده در شهرستان بجنورد، 154 هکتار زیربنای قدیمی و 523.8 هکتار است. سکونتگاه های غیرقانونی در هکتار، که در آن 677 8 هکتار چربی غیر موثر وجود دارد.

قاسمی همچنین گفت: با توجه به اینکه استان خراسان شمالی استانی است که خود را ندارد، باید از نظر اعتباری و تامین قیر رایگان به این استان توجه ویژه ای شود.

وی همچنین تعریف شکل جدیدی از سازه قدیم را برجسته کرد و افزود: احداث مرکز فرهنگی، هنری و ورزشی در محله باقرخان بجنورد در برنامه زمان بندی است و زمین مورد نیاز مرکز نوآوری را تامین خواهیم کرد.

اداره کل راه و شهرسازی خراسان شمالی، بررسی سیستم های ناکارآمد شهری در شهرهای استان، تامین اعتبار از محل منابع این شرکت نوسازی برای دریافت زمین خانه تخریب شده و افزایش میزان نوسازی منازل در خانه. در ساختار استان با بازپرداخت بلندمدت و تخصیص زمین در حمزانلو برای اجرای پروژه های مسکن آنلاین علاوه بر مطالبات این مدیریت گفت.

دکمه بازگشت به بالا