اجتماعی

احتمال افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی در ماه ژوئن

مدیرکل سازمان تأمین اجتماعی تأکید کرد: به زودی پیشنهاد سازمان تأمین اجتماعی مبنی بر تقاضای افزایش سالانه حقوق مستمری بگیران به شورای دولت ارسال می شود.

به گزارش ترند روز ، دکتر مصطفی سالاری در یک جلسه اجماع و به دست آوردن نظرات نمایندگان سازمان های بازنشستگان و مستمری بگیران این سازمان ، پیشنهادی را برای افزایش حقوق بازنشستگان در سال جاری ارائه می دهد که با حضور اعضای انجمن عالی حقوق بازنشستگان و بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی برگزار شد. بیایید متوجه افزایش دستمزد امسال ماه آینده شویم.

سالاری با بیان اینکه تعدیل حقوق بازنشستگی یکی از ملزومات اساسی این افراد نزدیک است ، گفت: همه ما قبول داریم که این مسئله با استفاده از همه ابزار و توان حل شود و از این نظر چندین مذاکره با رئیس سازمان برنامه و بودجه ، وزرا. اقتصاد ” و صنعت معدن و تجارت ، رئیس سازمان خصوصی سازی ، رئیس سازمان توسعه و بازسازی بنگاه های معدنی و معاونان سازمان برنامه و بودجه مطلع شدند که موافقت اولیه آنها در مورد انتقال اوراق بهادار ، سهام و دارایی شرکت های دولتی است که از حقوق بازنشستگان قدردانی می کنم.

مدیر کل سازمان تأمین اجتماعی با تأکید بر لزوم مدیریت صحیح منابع سازمان ، گفت: “ما با صرف هزینه منابع سرمایه برای امور جاری و تعهدات سالانه مخالف هستیم.”

سالاری در بخش دیگری از سخنان خود از اقدامات ایثارگرانه کارکنان سازمان تأمین اجتماعی به ویژه در بخش درمان ، برای مراقبت از بیماران دارای تاج تقدیر کرد و گفت: ویروس تاج در سه حوزه گسترش یافته است که شامل افزایش هزینه های درمانی ، افزایش هزینه های بیمه بیکاری و کاهش است. رسیدها این جوایز بر منابع و هزینه های اداره تأمین اجتماعی تأثیر گذاشت.

سالاری افزود: با تشکر از اقدامات انجام شده و مساعدت های انجام شده از سوی دولت ، خدمات این سازمان برای شرکت بیمه بدون هیچ گونه محدودیت و کاستی ادامه خواهد یافت.

وی گفت: “اگرچه معمولاً حدود 240،000 نفر از اداره تأمین اجتماعی مزایای بیکاری دریافت می کنند ، علاوه بر این ، حدود 670،000 نفر تحت پوشش قانون کار و بیمه هستند.” در نتیجه شیوع تاج ، جامعه از مزایای بیمه بیکاری استفاده کرده است ، و ما با آژانس های دیگر همکاری می کنیم تا منابع لازم را برای پرداخت نامزدهای جدید واجد شرایط تأمین کنیم.

علی عسگر بیات ، رئیس انجمن حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی نیز در این جلسه گفت: “ما از مدیریت و کارکنان سازمان تأمین اجتماعی به ویژه تیم پزشکی این سازمان بخاطر ارائه خدمات با کیفیت به بیماران دارای تاج تشکر می کنیم. و آنها از بازنشستگان حمایت می کنند.

وی با اشاره به بند 96 قانون تأمین اجتماعی گفت: “این سازمان موظف است پیشنهادی را به شورای دولت ارائه دهد تا حقوق بازنشستگان را متناسب با هزینه های زندگی خود افزایش دهد.”

در این جلسه ، سایر اعضای شورای عالی بازنشستگان و بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی نیز نظرات و دیدگاه های خود را بیان کردند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا