عمومی

اجرای ۵ پروژه راهداری در میبد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

فلاح دخت در گفتگو با خبرنگار آنلاین، فعالیت های انجام شده در حوزه راه های روستایی، محورهای مواصلاتی و احیای راه های شهرستان میبد و همچنین کنترل خودروهای سواری طی سال گذشته را یکی از اقدامات انجام شده عنوان کرد. مهمترین پروژه ها است پروژه پل سازی در محور روستایی دربان برشمرد و گفت: برای اجرای این پروژه بیش از 20 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

وی در ادامه درباره الزامات فنی این پل گفت: این پل سه متر دهانه دارد و در مرحله نهایی ساخت قرار دارد.

فلاح دخت همچنین احداث کمربندی نیوک را برجسته کرد و یادآور شد: این محور به طول 8.3 کیلومتر و با 40 میلیارد ریال بدهی در حال ساخت است.

وی ادامه داد: در حال حاضر زیرسازی این پروژه تکمیل و سه پل تکمیل شده و سه پل دیگر نیز در دست ساخت است و پیش بینی می شود تا چند ماه آینده تکمیل شود.

رئیس اداره حمل و نقل جاده ای و حمل و نقل جاده ای شهرستان میبد، تعریض محور نیویک تا فولاد را از دیگر پروژه های اجرا شده توسط اداره راه میبد برشمرد.

فلاح دخت نیاز به ترمیم شیب شیروانی در برخی نقاط این شهرستان را ضروری دانست و گفت: شیب شیروانی به طول چهار کیلومتر بر روی شواهد ندوشن به حفتر در حال ساخت است و تا یک ماه آینده نصب می شود.

وی احداث راه روستایی محمد آباد به ابراهیم آباد را یکی از خواسته های اهالی این منطقه دانست و افزود: این راه به طول 5.2 کیلومتر و در حال ساخت است، بنابراین 2.8 کیلومتر و مابقی در دهستان میبد است. در بخش اشکذر است.

فلاح دخت گفت: زیرسازی این پروژه توسط اداره راه میبد انجام شد و پیمانکار آسفالت را انجام داد.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای میبد درباره خسارت سیل مردادماه به زیرساخت های جاده ای میبد گفت: سیل در محورهای میبد – نادوشان، نادوشان – حفتر، نیوک – فولاد و همچنین درین رخ داده است. جاده شهری خسارات زیادی از جمله آبگرفتگی و در نتیجه شانه و آسفالت و تخریب شعاع پل را به همراه داشته است.

وی یادآور شد: برای جبران این خسارت ها 470 میلیارد ریال وام نیاز است.

دکمه بازگشت به بالا