اجتماعی

اجرای طرح پلاک سوم به ایستگاه پایانی رسید + فیلم – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری آنلاین، گروه جامعه: طبق ماده 13 قانون راهنمایی و رانندگی مصوب 1383، به همراه دو پلاک خودرو، پلاک سوم خودرو باید به صورت برچسب از مأمور راهنمایی و رانندگی یا شخص مورد تایید مأمور راهنمایی و رانندگی و آینه جلو یا عقب صادر شود. وسیله نقلیه در آنجا قرار می گیرد. این برچسب حاوی اطلاعات پلاک، تاریخ انقضای پلاک، کد و شماره سریال است.

پلاک سوم برای هر تجدید قانونی ثبت نام خودرو، انتقال مالکیت و تعویض قطعات اصلی و رنگ خودرو، پلاک جدیدی تولید می کند و پلاک سوم قبلی را جایگزین می کند. پلاک سوم باید به صورت دو تراشه روی پلاک و زیر شیشه جلو و زیر شیشه نصب شود. چیپس.

اجرای طرح پلاک سوم به ایستگاه + آخرین فیلم

از طریق RFID به نیروهای امنیتی ارائه می شود تا نیروهای امنیتی بتوانند از طریق تجهیزاتی که دارند این اطلاعات را بخوانند و هویت مالک و خودرو را بدانند که در شناسایی آنها بسیار موثر است. است. وسیله نقلیه باید دارای مدرک سرقت باشد در شرایط فعلی علامت اصالت خودرو پلاک است، در صورتی که با اجرای قانون سوم در پلاک همراه باشد سایر مشخصات خودرو بر روی پلاک درج می شود. تجهیزات پلیس ، و پلیس می تواند تایید کند که ماشین به سرقت رفته است.

اجرای طرح نصب سومین پلاک بعد از 17 سال

سردار سید کمال هادیان فر فروردین ماه امسال در گفتگو با خبرنگار آنلاین از اجرای این طرح پس از 17 سال خبر داد و گفت: پلاک سوم همان برد الکترونیکی است که در اصل مانند چیپس و با برچسب روی بدنه خودرو (روی شیشه ماشین) قرار می گیرد.

وی همچنین افزود: تخلفاتی مانند خودروهای مسروقه، خودروهای تحت تعقیب با قرار دادن شماره سوم به سرعت شناسایی می شود و اصالت خودرو نیز به راحتی قابل بررسی است.

حال پس از گذشت 180 روز از انتشار این خبر، بار دیگر به سراغ این مسئول رفتیم تا آخرین وضعیت اجرای این قانون را ببینیم. سردار سید کمال هادیان فر رئیس پلیس راه در گفتگو با خبرنگار آنلاین اظهار داشت: طرح پلاک سوم در سال 1383 به تصویب هیئت وزیران رسید و مقدمات اجرای آن در حال انجام است که باید از همان سال این طرح انجام می شد.

اجرای طرح پلاک سوم به ایستگاه + آخرین فیلم

وی افزود: بیشتر نرم افزارهای مربوط به تولید تبلت سوم تهیه شده و تعدادی از تراشه های مربوطه نیز سفارش داده شده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گفت: اگر پلیس این پلاک ها را بخواند نیاز به قطعه داریم، سعی می کنیم کد QR را با رابط نرم افزاری به نام ریدر بخوانیم و اطلاعات اولیه را از شماره بانک دریافت کنیم.

در صورت ایجاد این نرم افزار برای خواندن کد QR نیازی به گذاشتن کاغذ برای خواندن تبلت سوم نیست و کار انجام می شود.

هادیانفر با بیان اینکه اجرای تبلت سوم در مرحله «خواننده» است، گفت: در صورت ایجاد این نرم افزار، برای خواندن کد QR و کار نیازی به افزودن قطعات برای خواندن تبلت سوم نخواهیم داشت. انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه سرمایه های ملی زیادی در ساخت و نصب پلاک فیزیکی هدر می رود، گفت: با اجرای قانون سوم پلاک، نیازی به ساخت و نصب پلاک فیزیکی و وابستگی به پول نیست. همچنین شکسته است، زیرا برای تولید پلاک فیزیکی نیاز به واردات قطعه ای بود که باعث وابستگی کشور می شد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی در پاسخ به این سوال که در خرید و فروش خودرو پلاک خودرو تغییر نمی کند، گفت: بله پلاک تغییر نمی کند در واقع تغییر می کند برد فیزیک نصب شده است. در ماشین مانند خود ماشین است.

هادیان فر با بیان اینکه این سومین برگه ای است که در خرید و فروش خودرو تغییر می کند، گفت: تمامی اطلاعاتی که باید توسط خریدار در سامانه ثبت شود در این برگه سوم ثبت می شود و می توان گفت که پلاک فیزیکی بخشی از خودرو شده است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه زمانی شاهد اجرای طرح سوم پلاک خودرو در کشور خواهیم بود، گفت: بنا داریم 22 بهمن ماه این کار را در کشور اجرا کنیم و به صورت پایلوت در تهران کار را آغاز کنیم.

وی گفت: در پایان باید بگویند که با اجرای طرح سوم پلاک تراشه ها، کدهای QR و ابزار دستی مشکلی ندارند و فقط باید نرم افزار مربوط به ریدینگ، آن «خواننده» انجام شود. نوشته و آماده شده است.

پایگاه دانش می تواند تولید پلاک سوم را ایجاد کند

بر اساس این گزارش، قانون سوم ثبت نام خودرو سال هاست که تصویب شده اما هنوز اجرایی نشده است. این قانون به پلیس راهنمایی و رانندگی کمک می کند تا شناسایی خودروهای مسروقه را آسان کند و اطلاعات بیشتری در مورد هر خودرو به دست آورد. به گفته کارشناسان، نصب این پنل ها مستلزم ورود شرکت های مبتنی بر دانش برای ساخت بخشی از محوطه است.

دکمه بازگشت به بالا