فرهنگ و هنر

اجرای طرح اقتصادی «پرورش ماهی در قفس» در سواحل مکران با همکاری ۴ واحد دانشگاهی

نرماشیری اعلام کرد؛

اجرای طرح اقتصادی «پرورش ماهی در قفس» در سواحل مکران با همکاری ۴ واحد دانشگاهی

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان از اجرای طرح اقتصادی «پرورش ماهی در قفس» در سواحل مکران با همکاری چهار واحد دانشگاهی زاهدان، زابل، مرکز نیکشهر و سراوان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، کامبیز نرماشیری سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان در بیست و یکمین جلسه هیئت امنای این دانشگاه گفت: با نگاه کلان دانشگاه آزاد به حل مسائل جامعه از مسیر دانش و پژوهش و انجام طرح‌های پژوهشی و مطالعاتی در حوزه دانشگاه، این مجموعه دانشگاهی تلاش کرده در بیست و یکمین جلسه هیئت امنا برنامه‌های اقتصادی و دانش‌بنیان را با اولویت نیازمندی‌های استان سیستان و بلوچستان مطرح و بررسی کند.

وی درباره وضعیت کلی دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان مبنی بر سیاست‌های اصلی با در نظر گرفتن شاخص‌های تعداد دانشجو، دانشجویان تحصیلات تکمیلی، تعداد فارغ‌التحصیلان سال جاری از ابتدا تاکنون، تعداد اعضای هیئت علمی، تعداد رشته‌های تحصیلی، وضعیت توسعه تحصیلات تکمیلی، نسبت استاد به دانشجو و درآمد‌های غیرشهریه‌ای عنوان کرد: با توجه به ظرفیت بالای استان سیستان و بلوچستان به‌خصوص شهر «چابهار» و «تیس»، طرح اقتصادی احداث هتل در شهر جدید تیس یکی از موارد مورد بررسی در بیست و یکمین جلسه هیئت امنا دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان است.

اجرای طرح اقتصادی «پرورش ماهی در قفس» در سواحل مکران با همکاری ۴ واحد دانشگاهی

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان افزود: بررسی طرح اقتصادی راه‌اندازی گردشگری در واحد چابهار با همکاری واحد‌های زاهدان، مرکز نیکشهر و شرکت تگ‌تاپ از دیگر برنامه‌های این دانشگاه است.

نرماشیری با اشاره به بررسی طرح اقتصادی پرورش ماهی در قفس در سواحل مکران در واحد چابهار با همکاری واحد‌های زاهدان، زابل، مرکز نیکشهر و سراوان تبیین کرد: بررسی طرح مشارکت در آزمایشگاه مواد غذایی در شهرستان کنارک با همکاری شرکت شهرک‌های صنعتی استان سیستان و بلوچستان، واحد‌های زاهدان و چابهار از موضوعات مهم جلسه هیئت امنا دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان بود.

وی خاطرنشان کرد: طرح دانش‌بنیان احداث آبشیرین‌کن‌های خورشیدی عشایری و روستایی، طرح دانش‌بنیان تولید نانو مالچ‌رسی با چسبنده‌های گیاهی برای تثبیت خاک‌های مولد گرد و غبار و تپه‌های ماسه بادی و طرح اکتشاف عناصر نادر با تأکید بر عنصر لیتیم در شورابه‌های استان سیستان و بلوچستان از جمله برنامه‌های مطرح شده در این جلسه است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان همچنین از احداث فن‌بازار واحد زاهدان خبر داد.

در بیست و یکمین جلسه هیئت‌امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان نرماشیری به‌عنوان مسئول دفتر تقریب مذاهب استان سیستان و بلوچستان منصوب شد.

اجرای طرح اقتصادی «پرورش ماهی در قفس» در سواحل مکران با همکاری ۴ واحد دانشگاهی

به گزارش آنا، بیست و یکمین جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان با حضور اعضا در سالن کنفرانس علامه طباطبایی واحد زاهدان برگزار شد.

سروری‌مجد قائم مقام دانشگاه آزاد اسلامی، حجت‌الاسلام سیدحامد علم‌الهدی وحید ضرغامی، محسن مرادی، اعضای هیئت امنا، مدیران و مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان قبل از برگزاری جلسه برای تجدیدمیثاق با شهدا در مزار شهدای گمنام واحد زاهدان حضور یافتند و در ابتدا با شعرخوانی فرزند شهید استقبال از مهمانان انجام و در ادامه برنامه سرود توسط دانش‌آموزان مدارس سما اجرا شد.

انتشارات فرهنگ و هنر

با کلماتم، ابتکار هنری را به وجود می‌آورم و جذابیت زندگی را در آن تقدیم می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا