عمومی

اتاق فکر ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در شهرستان گناوه تشکیل شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین محمدتقی سافاری وی عصر چهارشنبه در جلسه کمیته امور بانوان گفت: عفاف و حجاب تنها مختص زنان نیست، بلکه برای مردان و جامعه در کل است و باید بر اساس موازین اسلامی رعایت شود.

فرماندار گناوه افزود: کارکنان ادارات به ویژه کارگران زن باید بر اساس اصول و ضوابط و رعایت عفاف و حجاب، رفتارها، نگرش ها، گفتار و کردار برگرفته از آموزه های دینی، الگوی مشتریان و جامعه باشند.

وی بیان کرد: رئیس کمیسیون شهرستان برای ترویج فرهنگ و عفاف و حجاب در شهرستان اقدام به راه اندازی آزمایشگاهی با تحصیل کرده های دانشگاهی، بازاری و غیره کند. این زمینه.

سافاری گفت: با فرض دشمن از طریق تهاجم فرهنگی، برنامه کم اهمیت تمام تلاش خود را برای تخریب باورها و اعتقادات دینی و ترویج حجاب در جامعه اسلامی ایران اعم از زنان و جوانان از طریق رسانه های خارجی و تریبون های مجازی به کار گرفته است.

فرماندار گناوه گفت: تولید محتوا برگرفته از آموزه های دینی و اخلاقی برگرفته از قرآن و عترت است. نهج شیوادو زن بزرگوار مسلمان، حضرت زینب(س) را مثال بزنید.س) و فاطمه زهرا(س)س)تبیین زندگی وصیت نامه و پیام شهید در شبکه های اجتماعی می تواند در برابر تهاجم فرهنگی دشمن موثر باشد.

وی افزود: اسلام یکی از زیباترین ادیان جهان است و قرآن مهمترین و قدرتمندترین کتابی است که اصول زندگی، روش و رویه را تبیین و روشن کرده است. انسان به خوشبختی می انجامد.

وی نقش زنان در پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و دوران دفاع مقدس را بسیار موثر دانست و گفت: زنان اعم از مادر و همسر در دوران حفاظت مقدس با الگوگیری از حضرت زینب (س) .س) و فاطمه زهرا(س)س) و به دلیل ایمان قوی فرزندان و همسران خود را به جای اول فرستاده اند تا ما اکنون در آرامش باشیم.

سافاری وی افزود: اگر خانواده شهیدان سلیمانی و بابایی از همسرانشان حمایت نمی کردند، نمی توانستند در جنگ و با داعش سلام تکفیری ها وجود دارد و ما باید آن را بارزترین نمونه قرار دهیم.

    در شهرستان گناوه آزمایشگاهی برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب راه اندازی شود.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار غنا گفت: این جلسه به مناسبت هفته اخلاق و حجاب برای تصمیم گیری های خوب در مدیریت با همکاری نمایندگان مدیران زن شرکت کننده برگزار شد.

محمد اسدی افزود: دشمن برای تشویق جوانان اعم از دختران و زنان به برهنه شدن و تغییر فرهنگ کمپین های زیادی راه اندازی کرده است و نیاز به برنامه هایی است. کم اهمیت استفاده از این حربه شیطانی و جلوگیری از آسیب های اجتماعی اشکالی ندارد.

مشاور امور زنان و خانواده در دولت گناوه گفت: یکی از مهم ترین دستورات اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی، رعایت عفاف و حجاب است.

لیلا دولت‌خواه افزود: یک سری آسیب‌ها به جامعه وارد شده که یکی از دلایل اصلی آن هجوم فرهنگ غرب از طریق گسترش حجاب و برهنگی در بین زنان و زنان جوان است.

وی گفت: برای ایستادگی در برابر هجمه فرهنگی دشمن، هر چه بیشتر بانوان باید در حفظ عفاف و حجاب و در کنار هم تلاش کنند.

فرمانده بسیج خواهران شهرستان گناوه گفت: در هفته عفاف و حجاب برنامه های مختلفی به همت بسیج خواهران شهرستان از جمله نشست صیانت از اخلاق و حجاب و فروش محصولات فرهنگی در مسجد جمعه برگزار شد. بهداشت و نظافت، کلاس های آموزش حجاب، مجسمه های شنی ساحلی و تمرینات ملی. نهی از معروف و نهی از منکر در سواحل و بازارهای این شهر یکی از مهمترین آنهاست.

طاهره حسینی خاطرنشان کرد: بانوان در این شهرستان دارای امکانات تفریحی از جمله باغ اختصاصی هستند ساحل ساحل ندارند، امیدواریم هر چه زودتر آرزوی این گروه برآورده شود.

دکمه بازگشت به بالا