عمومی

ابلاغ مصوبه رعایت سقف افزایش اجاره بهای سالیانه به مشاورین املاک – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

جعفر صدیقی در گفتگو با خبرنگار آنلاین اظهار داشت: متأسفانه تورم کنترل نشده بازار اجاره را سیل کرده و فشار مضاعفی را بر اقشار آسیب پذیر جامعه وارد کرده است تا ضمن تنظیم بازار اجاره و حفظ حقوق عمومی و پیشگیری از وقوع جرم از وقوع جرم جلوگیری شود. اجرای صحیح قانون دادستانی تایباد و از سوی دستگاه های ذیربط بویژه دستگاه های اجرایی وارد موضوع شده است. صمت و اتاق اصناف خواستار ابلاغ این تصمیم مطابق با نتایج افزایش اجاره بها سالیانه به کلیه واحدهای مشاوره مسکن شد.

دادستان و انقلاب تایباد افزود: محور کار ما در سال جدید قضایی که از اول تیرماه همزمان با آغاز هفته قوه قضائیه آغاز شد، مستندسازی تغییر دیوان است و اقدامات ما در راستای آن است. ” سال جدید سال تحول در قوه قضائیه است و رئیس کل دادگستری امسال 15 مأموریت را برای ما تعریف کرده است که در اولویت اجرای سند اصلاحات قضایی است. منطقه. .

وی با بیان اینکه دومین ماموریت ما حمایت از اجرای شعار سال است که تولید یکی از ابزارهای اصلی جنگ اقتصادی کشورمان است و حمایت از تولید راهبرد قوه قضائیه است، گفت: در همین راستا برخی از واحدهای تولیدی شهرستان در سال های گذشته دچار مشکلاتی بوده اند که برخی از آن ها در انتخابات گذشته پیشتاز بوده و حل مشکلات خود را بر اساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب در برنامه خود قرار داده اند. حتی اگر یکی از دوستان اشاره کند. اما این بر عهده قوه مجریه است. اما اگر فرمایشات رهبر معظم انقلاب را در نظر بگیریم، حل مشکل تولیدکننده بر عهده همه ماست.

صدیقی با انتقاد از رویکرد فعلی به ماده 100 شورا گفت: در ساخت و سازهای غیرمجاز، رویکرد اشتباهی در ماده 100 کمیسیون وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.

دادستان عمومی و انقلاب تایباد افزود: اما برخی روش‌های اجرایی صدور پروانه، مردم را به سمت تخلف سوق می‌دهد و شهرداری نیز برای دریافت پول به این کمیسیون نگاه می‌کند.

وی تصریح کرد: بر اساس این مصوبه، قرارداد اجاره ای که بدون توجه به این مصوبه منعقد می شود، اعم از تمدید قرارداد قبلی یا قرارداد جدید، برای مابقی اعتبار قانونی ندارد. . . “نخواهد.

صدیقی همچنین به اتحادیه هایی که زمین های کشاورزی را تصاحب می کنند، هشدار داد آگاه کردن وی افزود: طبق گزارشات مستمر برخی از مالکان یا مدعیان برخی از پلاک های شهری اقدام به فروش زمین به شهروندان در شعبه می کنند.

وی گفت: دادستانی شهرستان تایباد در راستای حفظ حقوق عامه بر تغییر کاربری اراضی کشاورزی و تصرف اراضی حاشیه رودخانه تمرکز کرده است. من میفهمم سال گذشته ما در قدرت قوی بودیم و امروز خوشحالم که حدود 10 هکتار از رودخانه ها و کانال ها را پوشش می دهم. های شهر تایباد را تصرف کردیم.

دادستان تایباد در خصوص دستیاران شورای حل اختلاف تایباد گفت: در حوزه صلح و سازش با محوریت ائمه جمعه و علمای شهرستان در سال گذشته حدود 70 درصد شکایات به دو اداره فعال ارسال شده است. شهر، مجاهدین اعضای شورای حل اختلاف رهبری صلح و سازش را برعهده داشتند و تایباد نیز در زمینه صلح و سازش رتبه اول استان را به خود اختصاص داد، از این رو امروز در سومین روز از هفته دادگاه مجوز 4 شعبه دیگر از جمله صادر شد. 2 شعبه شهری در آن مشهدیزه و کاریز در وسط مساجد این دو شهر و 2 شعبه در روستا خواهد بود پشته و بهلول آباد به عنوان مرکز مساجد کامل این دو شهر وقف شده است.

دکمه بازگشت به بالا