فرهنگ و هنر

آیین رونمایی از دستاوردهای علمی پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس برگزار می‌شود

معاون هماهنگ کننده پژوهشکده علوم و معارف دفاع مقدس سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی از مراسم رونمایی از دستاوردهای علمی پژوهشی این پژوهشکده خبر داد.

به گزارش ترند روز، سردار هادی مرادپیری معاون هماهنگ کننده پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس در تشریح ماموریت این پژوهشکده گفت: جبهه مقاومت یک دفاع داخلی غیرمسلحانه در عرصه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و امنیتی است. امنیت داخلی مسلحانه شامل جنگ غیرقانونی و توسعه امنیت داخلی است.

وی در تشریح ساختار این پژوهشکده خاطرنشان کرد: با توجه به حوزه ماموریتی پژوهشگاه، چهار مرکز تحقیقاتی دفاع مقدس، مقاومت جبهه، امنیت داخلی، جنگ داخلی و توسعه امنیت داخلی این موسسه را تشکیل می‌دهند.

معاون هماهنگ کننده مرکز تحقیقات علمی و آموزشی حراست از تدوین دایره المعارف دفاع از انقلاب اسلامی در سه محور حراست مقدس، حراست و مقاومت جبهه، حرکت ها و رویدادها و سایر موضوعات این سه حوزه خبر داد. که اشاره کردم مداخله می کنند.

وی افزود: خوشبختانه روش شناسی این دانشنامه توسط سرلشکر باقری نگارش و تایید و به پژوهشگاه ابلاغ شد و هم اکنون مداخلات آنها در حال جمع آوری است.

پیری با بیان اینکه برنده قرارداد با این موسسه شده است، گفت: ما در ارتباط نزدیک با وزارت علوم هستیم و علاوه بر قوانین ستاد کل ارتش، قوانین وزارت علوم را نیز رعایت می کنیم. . آیین نامه وزارت علوم بر اساس گفته های وزارت علوم، مثلاً با معلمان ما برخورد متفاوتی می شود. از وزارت علوم تاییدیه علمی گرفتیم و با موفقیت یک موافقتنامه مفهومی دو ساله از وزارت علوم گرفتیم.

وی تاکید کرد: خوشبختانه چهار مرکز تحقیقاتی کشورمان بر اساس سیستم و تشکیلاتی که قبلا پیشنهاد داده ایم، تایید شده است. وی اشاره به فعالیت های علمی این موسسه دارد.

پیری با بیان مراسم معرفی دستاوردهای علمی پژوهشگاه در حوزه دفاع مقدس، مقاومت جبهه، امنیت داخلی و جنگ های غیرقانونی که فردا در موزه دفاع مقدس برگزار می شود، افزود: در حوزه دفاع مقدس. . جبهه مقاومت، پدافند داخلی و جنگ غیرقانونی که طی سال های 1399 و 1400 در مرکز تحقیقات علمی آموزشی دفاع مقدس صورت گرفت، با حضور شخصیت های لشکری ​​و کشوری ارائه می شود.

وی درباره اولویت ها و ساختار پژوهشی پژوهشگاه گفت: عمده کاری که ما در اینجا انجام می دهیم به چهار حوزه بستگی دارد که یکی از آنها حوزه راهبردی است. دوم اینکه ما باید سازمان کاربری داشته باشیم، بنابراین اغلب نیازهای سازمان کاربر را ارزیابی می کنیم، سپس عنوان تعیین می شود و پس از چندین جلسه تحقیقاتی، خدمت رئیس ستاد کل ستاد گردشگری و پس از تایید آنها، پروژه آغاز می شود.

وی افزود: نکته بعدی این است که این پروژه ها باید قابل اجرا باشند. نتایج پروژه برای کاربران مختلف طراحی شده است و مهمتر از همه ما می توانیم از این پروژه ها به موقع استفاده کنیم.

پیری گفت: تلاش مرکز تحقیقات ما این است که آنچه انجام می‌شود عملی باشد تا بخشی از تحقیقاتی که انجام می‌شود و در نهایت به کتابخانه می‌رود. ما به دنبال این هستیم که اطمینان حاصل کنیم که پروژه هایی که در حال اجرا هستند توسط سازمان کاربر مورد استفاده قرار می گیرند.

وی با تاکید بر اهمیت اقدام علمی در حوزه امنیت داخلی گفت: در حوزه امنیت داخلی، ما در ابتدای انقلاب در غرب، شمال غرب، جنوب شرق و جنوب غرب چه مدلی از مسائل امنیتی داشتیم یا حتی بخش‌هایی از تهران؟» و آیا ما از هیچ تاکتیکی برای مقابله با آن استفاده کردیم؟ بسیاری از این بحران‌ها مسلحانه بودند، به‌ویژه در شمال غرب و حتی جنوب غرب که بحران به یک درگیری مسلحانه تبدیل شده است.

وی افزود: ما از چه تاکتیک ها و مدل هایی در این زمینه استفاده کردیم؟ ما باید آن را توسعه دهیم و به نسل بعدی منتقل کنیم و بتوانیم راهبردها، دستورالعمل ها و کتاب های درسی را از این تجربیات توضیح دهیم.
انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا