بین الملل

آیا چیزی به دور ماه می چرخد؟

یک تکنسین ناسا پاسخ می‌دهد؛

مدارگرد شناسایی ماه ناسا و تعداد انگشت شماری فضاپیمای فعال دیگر در حال حاضر در حال چرخش به دور ماه هستند. یکی از کیوب‌سات‌های واقعاً جالبی که من در مورد آن هیجان‌زده هستم، ناسا کپستون است که به این فضاپیماهای دیگر در مدار اطراف ماه پیوست.

به گزارش گروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا به نقل از وبگاه (سای تک دیلی)، مدارگرد شناسایی ماه ناسا و تعداد انگشت شماری فضاپیمای فعال دیگر در حال حاضر در حال چرخش به دور ماه هستند. یکی از کیوب‌سات‌های واقعاً جالبی که من در مورد آن هیجان‌زده هستم، ناسا کپستون است که به این فضاپیما‌های دیگر در مدار اطراف ماه پیوست.

به عنوان بخشی از برنامه Artemis ناسا به عنوان یک ماموریت مسیر یاب برای Gateway عمل می‌کند. دروازه یک ایستگاه فضایی است که به دور ماه می‌چرخد ​​و مکانی را برای فضانوردان فراهم می‌کند تا برای سفر‌های خود به سطح ماه آماده شوند.

آیا می‌دانستید که مدار‌های دور ماه بسیار ناپایدار هستند؟ گرانش ماه فوق‌العاده توده‌ای است، بنابراین ماندن در مدار دور ماه واقعاً سخت است.

اگر یک ماهواره خیلی نزدیک به سرویس ماه بچرخد، گرانش ماه ممکن است باعث شود که ماهواره در واقع به ماه سقوط کند. از سوی دیگر، اگر ماهواره کمی بیش از حد از ماه دور باشد، گرانش زمین فضاپیما را به بیرون می‌کشد و آن را به طور کلی از ماه دور می‌کند.

نکته جالب در مورد CAPSTONE این است که این اولین فضاپیمایی است که ورودی و پایداری یک مدار هاله نزدیک مستقیم خطی بسیار منحصر به فرد را آزمایش می‌کند که به نام NRHO نیز شناخته می‌شود. این مدار NRHO در نقطه تعادل دقیقی بین گرانش زمین و ماه قرار دارد، که مداری طولانی و پایدار را ارائه می‌کند تا دروازه و فضاپیمای آینده برای ماندن در مدار ماه مجبور نباشند سوخت زیادی حمل کنند.

CAPSTONE به پیشروی Gateway کمک می‌کند و به کاهش خطر برای فضاپیما‌های آینده در این مدار کمک می‌کند. نکته جالب دیگر در مورد CAPSTONE این است که همچنین یک سیستم ناوبری واقعاً نوآورانه را نشان می‌دهد که به فضاپیما‌های آینده امکان می‌دهد مکان خود را بدون نیاز به تکیه انحصاری به ردیابی از زمین تعیین کنند.

پس آیا چیزی به دور ماه می‌چرخد؟

به طور خلاصه، بله. فضاپیما‌های متعددی در حال چرخش به دور ماه هستند و تعداد زیادی فضاپیما در آینده وجود دارد، از جمله CAPSTONE به عنوان بخشی از برنامه آرتمیس ناسا.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا