اجتماعی

آموزش، فرهنگ‌سازی و آگاه‌سازی بهترین راه پیشگیری از افزایش اعتیاد زنان است

آموزش، فرهنگ سازی و آگاهی بهترین راه برای جلوگیری از ابتلای زنان به اعتیاد است.

ترند روز/ آذربایجان شرقی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی با بیان آسیب های جبران ناپذیر وابستگی زنان به خانواده و جامعه، گفت: آموزش، فرهنگ سازی و بسیج بهترین راهکار برای جلوگیری از رشد وابستگی به زنان است. که باید انجام شود. از طریق مربیان و بسیجیان مجرب برای بانوان مختلف.”

رقیه صادق زاده در جلسه کمیته ویژه زنان و خانواده شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان که در خصوص نحوه استیفای حقوق زنان در کاهش تقاضای مواد مخدر برگزار شد، گفت: مقابله با معضل اعتیاد نیازمند است. شناخت دقیق اندازه آن.”

وی با اشاره به نقش مهم خانواده در تربیت فرزندان گفت: زنان و مادران در تحکیم بنیان خانواده و استقرار آن نقش اساسی دارند و دام اعتیاد می تواند بنیان خانواده را از بین ببرد. و تاثیر منفی بر زندگی دارند. زندگی خانوادگی “.

وی افزود: بزرگترین تهدید در حوزه اعتیاد کاهش سن مصرف مواد مخدر است که برای زنان بیشتر از مردان مضر است.

صادق زاده به برنامه مدیرکل امور زنان و خانواده دولت برای مقابله با این تهدید اشاره کرد و گفت: برگزاری دوره آموزشی توانمندسازی اجتماعی و تاب آوری برای زنان و خانواده از جمله برنامه هایی است که به دو صورت جامعه سالم و جامعه سالم اجرا می شود. افراد گرفتار در اعتیاد را درمان می کند. آن رفته.

به گزارش ترند روز به نقل از روابط عمومی استان آذربایجان شرقی، در این نشست با برگزاری کارگاه های آموزشی به ویژه در مناطق کم برخوردار و آسیب پذیر، با استفاده از ظرفیت صداوسیما و سازمان های مردم نهاد برای حضور فعال در حوزه زنان و… خانواده، ارتقای نیروی انسانی، آگاهی زنان و تاکید بر ایجاد کانون های زنانه ماده 16 .

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا