بین الملل

آمریکا به دنبال تشکیل ناوگان پهپادی در خاورمیانه

ژنرال چارلز بردفورد کوپر، فرمانده ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا امروز (یکشنبه) در گفت و گو با روزنامه الایام در بحرین گفت: هدف ما ساخت پیشرفته ترین ناوگان پهپادی در جهان با استقرار 100 فروند هواپیمای بدون سرنشین به نام USB است. . در حال توسعه و رشد در منطقه خاورمیانه است.

وی بیان کرد: هدف این است که فعالیت های مخرب منطقه به ویژه در مناطق حساس و آبراه ها رصد شود و برای مقابله سریع با این فعالیت ها اقدام شود تا امنیت در منطقه برقرار شود.- دریا در منطقه.

فرمانده ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا افزود: استقرار این ناوگان، مرجع کنترل نیروی دریایی ارتش است. [ آمریکا ] رشد برای نظارت بهتر بر نفت و مناطق حساس کشتیرانی.

کوپر ابراز امیدواری کرد که این پهپادها در تابستان 2023 عملیاتی شوند، اما مشخص نکرد که کدام کشورها در این ناوگان به آمریکا ملحق خواهند شد.

وی با بیان اینکه موارد زیادی از طریق استفاده از سامانه های پهپادی قابل مشاهده است، به ناتوانی نیروی دریایی آمریکا در پوشش نقاط ضعف خود اشاره کرد و گفت: تنها راه پوشش دادن نقاط ضعفی است که داریم.

عملیات نیروی دریایی ایالات متحده 2.5 میلیون مایل مربع را شامل می شود و شامل تنگه هرمز، کانال سوئز و تنگه باب المندب در یمن می شود.

کوپر گفت: “زمانی که ما در مورد 8000 کیلومتر از کانال سوئز تا شبه جزیره عربستان صحبت می کنیم، منطقه وسیعی است، بنابراین هیچ نیروی دریایی به تنهایی نمی تواند این کار را انجام دهد، به شرکای زیادی برای تضمین امنیت منطقه نیاز دارد.” گفت.

ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا متشکل از ناوهای هواپیمابر آمریکایی، چندین زیردریایی، مهاجمان سطحی، بیش از هفتاد جنگنده و چندین بمب افکن، جنگنده های تاکتیکی و هواپیماهای سوخت رسان است.

وظیفه اصلی این ناوگان حفاظت از عرضه نفت خلیج فارس به بازارهای بین المللی، نظارت دقیق بر ایران و نظارت بر فعالیت ها در خلیج فارس، خلیج عمان، دریای سرخ و بخشی از اقیانوس هند است. او گفت که مستقیماً در عملیات نظامی شرکت دارد، در عراق و افغانستان و در مبارزه با تروریسم و ​​دزدی دریایی در آب های بین المللی مشارکت دارد.

311311

دکمه بازگشت به بالا